Херта излъга Хофе в петголов мач

Отборът на Херта (Берлин) прекъсна серия от две загуби след успех с 3:2 като гост на Хофенхайм в двубой от 12-ия кръг на германското първенство. Енис Бен-Хатира (13) и Адриан Рамос (53-д. и 84) зарадваха Берлин. За домакините точен беше Сеяд Салихович (70-д. и 81).

В 13-ата минута Енис Бен-Хатира вкара за гостите от столицата. "Десетката" на Херта насочи в десния ъгъл след хубаво подаване на Адриан Рамос. Берлинчани заслужено взеха преднина, след като контраатакуваха опасно.

В 53-ата Рамос реализира от дузпа. Самият той беше съборен от Яник Вестергаард. В 69-ата Свен Шиплок беше фаулиран от Себастиан Лангкамп в наказателното поле на гостите. Сеяд Салихович беше точен за Хофе от бялата точка - 1:2.

В 81-вата Салихович изравни след прекрасно изпълнение от пряк свободен удар. Равенството остана на таблото едва три минути. В 84-ата нападателят на Херта Рамос засече с глава центриране от корнер на Петер Пекарик и донесе успеха за гостите от "Олимпиащадион".

Снимка: Getty Images/Guliver