Шалке обърна Вердер, малкият Кроос с дебютен гол

Отборът на Шалке 04 надви с 3:1 гостуващия Вердер (Бремен) в среща от 12-ия кръг на Бундеслигата. Феликс Кроос отбеляза за бременчани в 22-ата минута, но попадения на Кевин-Принс Боатенг (64 и 85) и Джеферсън Фарфан (90) зарадваха Гелзенкирхен.

През първото полувреме домакините играха по-силно и имаха доста повече положения от съперника си. Въпреки това "зелените" нанесоха своя удар и запазиха преднината до почивката. В 22-ата грешка в защита позволи на Феликс Кроос да отбележи за бременския тим. Роман Нойщедтер загуби топката в опасна зона и по-малкият брат на Тони Кроос вкара първия си гол в Бундеслигата.

През втората част "кралскосините" потърсиха изравняването и го получиха в средата на полувремето. В 64-ата минута Юлиан Дракслер центрира на далечната греда, където Кевин-Принс Боатенг надскочи своя пазач и заби топката в мрежата - 1:1. По-силната игра на "миньорите" им донесе нов гол в края на мача. В 85-ата Боатенг отново вкара с глава след центриране от корнер на Фукс - 2:1 и пълен обрат. В 91-вата минута Джеферсън Фарфан подпечата успеха за Шалке. Тъмнокожият бързак се разписа след пас на Дракслер - 3:1.

Успехът качи гелзенкирхенци на петата позиция.

Снимка: Getty Images/Guliver