Мароканец съсипа Малага с хеттрик

Отборът на Гранада надигра с 3:1 на своя стадион "Лос Карменес" Малага в среща от 13-ия кръг на испанската Ла Лига. Герой за домакините бе мароканският нападател Юсеф Ел-Араби, който направи хеттрик. Именно той откри резултата три минути след почивката, но резервата Хуан Лопес - Хуанми изравни за Малага в 54-ата минута. Хуанми се бе появил на терена секунди преди да се разпише във вратата на Гранада. Нови две попадения на Ел-Араби обаче донесоха трите точки на домакините. Мароканецът вкара втория си гол в срещата в 59-ата минута, а в 77-ата реши окончателно двубоя в полза на тима си.

Гранада заема осма позиция в класирането със 17 точки, докато Малага е на 12-о място с 13 точки. Лидер е Барселона с 34 точки, пред Атлетико Мадрид с 33 и Реал Мадрид с 28.