Валенсия обърна 10 от Санкт Гален и вече е лидер (видео)

Испанският Валенсия записа трета поредна победа в група "А" на Лига Европа, след като обърна швейцарския Санкт Гален и стигна до победа с 3:2 далеч от дома, за да оглави класирането в групата. Възпитаниците на Мирослав Джукич изоставаха в резултата до 76-ата минута на срещата, но в нейния край предимството им от човек повече след изгонването на Филип Монтандон в началото на втората част и стигнаха до пълне обрат, за да се поздравят с успеха.

Пабло Пиати откри резултата за гостите след половин час игра, но само седем минути след попадението му Стефан Бесле изравни. Още по-напечено обаче стана на терена след почивката, когато зрителите видяха още три гола.

Втората част не започна никак добре за Санкт Гален, след като домакините остнаха с 10 души след директен червен картон на Монтандон. Въпреки това швейцарците демонстрираха отборен дух и взеха аванс в резултата с попадение на Горан Каранович.

В крайна сметка обаче предимството на Валенсия да играе с човек повече на терена даде резултат в края на мача и в 76-ата минута Пабло Пиати изравни, а в 86-ата Серхио Каналес донесе победата на "прилепите".

САНКТ ГАЛЕН - ВАЛЕНСИЯ 2:3
0:1 Пиати (30)
1:1 Бесле (37)
2:1 Каранович (66)
2:2 Пиати (76)
2:3 Каналес (86)