ПСВ не даде шанс на Динамо (Загреб) в групата на Лудогорец (видео)

ПСВ Айндховен надигра с лекота Динамо (Загреб) с 2:0 като домакин в мач от Група "В" на Лига Европа, в която се намира и българският първенец Лудогорец. Холандският гранд спечели с голове на Адам Махер в 29-ата минута и Ола Тойвонен в 57-ата.

В 19-ата минута шведският офанзивен халф на ПСВ Ола Тойвонен стреля от далечно разстояние, но вратарят Оливер Зеленика спаси. Две минути по-късно отново Тойвонен създаде работа за стража на Динамо - този път с удар с глава след центриране от корнер. Вратарят, който направи куп спасявания тази вечер, пак се намеси добре. В 23-ата минута Тойвонен подаде на изпуснатия от отбраната на Динамо Юрген Локадия, но навършилият 20 години днес играч не стреля достатъчно добре и вратарят спаси и този изстрел.

В 29-ата минута домакините осъществиха прекрасна атака, при която Лусиано Нарсинг центрира отдясно и Адам Махер между двама бранители на Динамо с удар отблизо изпрати топката в мрежата зад Зеленика.

Само две минути след гола вратарят на ПСВ Пжемислав Титон бе тестван след шут на футболист на Динамо, но стражът бе на мястото си и изби.

Хърватите се активизираха в началото на второто полувреме, но в 57-ата минута Тойвонен ги попари с гол за 2:0. Шведът получи пас от Нарсинг отдясно и опъна мрежата зад Зеленика. При попадението обаче останаха сериозни съмнения за засада на съотборник на Тойвовен, от чието тяло се отклони топката преди да попадне във вратата.

Минута след това ПСВ пропусна чудесен шанс за трети гол, а малко по-късно гостите отговориха с опасен, но неточен шут на Ел Араби Судани.

В 84-ата минута Мемфис Депай от ПСВ удари греда след индивидуален пробив, а секунди след това негов съотборник пропусна страхотен шанс да направи резултата 3:0. В последната минута играчите на холандския гранд уцелиха още на два пъти греда, при това в рамките на секунди. Трети гол така и не падна, но поБедата позволи на ПСВ да се стабилизира на второто място. Холандците вече са със 7 точки, на 3 зад лидера Лудогорец. Трети е Черноморец Одеса с 4 точки, а Динамо е на последната четвърта позиция с едва 1 точка.