Четири гола, рекорд и безпроблемно класиране за Атлетико (видео)

Атлетико Мадрид продължи перфектното си представяне в Шампионската лига и вече е сигурен осминафиналист. Отборът на Диего Симеоне разгроми с 4:0 Аустрия (Виена) и е единственият отбор в турнира с пълен актив, заедно с носителя на трофея от миналия сезон Байерн (Мюнхен). "Дюшекчиите" със сигурност ще финишират на първо място в група "G", тъй като още след четвъртия кръг вече имат 7 точки преднина пред втория Зенит.

С успеха си "Висенте Калдерон" Атлетико за пръв път в историята си постигна 4 поредни победи в най-престижното клубно състезание. Единствено през сезон 1958/59 мадричани имат три последователни победи, но серията им е прекъсната от българския ЦСКА, който печели реванша от осминафиналите в София с 1:0.

Головете за Атлетико отбелязаха Жоао Миранда, Раул Гарсия, Филипе Луиш и Диего Коща. Бразилският нападател дори пропусна дузпа, но малко по-късно се реваншира и оформи крайния резултат.

Аустрия остана без отбелязан гол и заема последно място в групата с 1 точка, спечелена в гостуването на Зенит.

Атлетико не беше спечелил само един мач в евротурнирите под ръководството на Диего Симеоне и въпреки че Аустрия не всяваше респект с представянето си до момента, аржентинският наставник заложи на най-добрия си състав. Сред резервите остана единствено Давид ВИйя, който отстъпи мястото си на Раул Гарсия. Заради контузии липсваха Арда Туран и Марио Суарес.

Гостите от Австрия играха доста смело в първите десетина минути, но получиха ранен гол и това ги пречупи. Попадението бе дело на Миранда, който се ориентира най-добре след центриране от корнер на Коке и игра с глава на Раул Гарсия. Диего Коща отново тормозеше непрестанно защитата на Аустрия и вратарят Хайнц Линднер трябваше да спасява два негови опасни изстрела.

В 21-ата минута Тибо Куртоа също показа добър рефлекс, като отрази удар на Даниел Ройер. Малко след това Диего Коща асистира на Раул Гарсия и халфът отново се разписа срещу австрийския тим. До почивката "дюшекчиите" още веднъж ликуваха. Това стана в самия край на полувремето, когато Линднер се справи с удар на Адриан Лопес, но беше безпомощен при добавката на Филипе Луиш.

След почивката Атлетико намали оборотите, а Симеоне пусна в игра младия Оливер Торес, Джошуа Гилавоги и Кристиан Родригес. В 75-ата минута Мануел Ортлехнер спъна Родригес в наказателното поле, но Линднер спаси битата от Диего Коща дузпа. Не след дълго обаче нападателят оформи крайния резултат след хубав пас на Раул Гарсия и безпощаден изстрел.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - АУСТРИЯ (ВИЕНА) 4:0 (3:0)
1:0 Ж. Миранда (11)
2:0 Р. Гарсия (25)
3:0 Ф. Луиш (45)
4:0 Д. Коща (82)