Русия и компания се спасиха от голям провал в последната минута (видео)

Отборът на Иван Иванов Базел се спаси от голяма издънка при домакинството си на румънския Стяуа в мач от Група "Е" на Шампионската лига. Швейцарците стигнаха до равенство 1:1 след гол в даденото от съдията продължение. Автор на попадението бе Джовани Сио. Преди това Федерико Пиовакари бе открил за гостите. Русия бе титуляр за тима си и остана на терена през всички 90 минути. Българинът получи и жълт картон малко преди почивката.

Благодарение на точката Базел запази шансове за класиране в следващата фаза. Швейцарците имат пет точки - на една от втория Шалке 04 и на четири от лидера Челси. Стяуа пък бе близо да увеличи много сериозно надеждите си за продължаване към елиминациите, но в крайна сметка остава на последно място с две точки.

Резултатът бе открит изненадващо от гостите в 17-ата минута, когато Лукаш Шокала прати дълъг пас към Пиовакари, който се отскубна от отбраната на домакините и хладнокръвно вкара. До края на полувремето домакините опитаха да наложат натиск, за да върнат гола, но гостите показаха, че не са никак респектирани и хладнокръвно отбиваха набезите им. През втората част ситуацията на терена не се промени много, но в крайна сметка отбраната на гостите бе преодоляна в края на мача. Валентин Щокер центрира към нахлуващия Джовани Сио, който успя да прокара топката във вратата.

БАЗЕЛ - СТЯУА 1:1
0:1 Пиовакари (17)