Меси пак разби Милан и прати Барса на осминафинал (галерия+видео)

Отборът на Барселона победи с 3:1 Милан в четвърти мач от груповата фаза на Шампионската лига пред около 90 000 зрители на “Камп Ноу”. Суперзвездата на домакините Лионел Меси отново се превърна в герой, след като вкара две попадения в 30-ата и 83-ата минута. Серхио Бускетс (39) и автогол на Пике (45) оформиха крайния резултат.

Така Барса вече има десет точки и се класира на осминафинал преди последните два мача от групите, тъй като има преднина от пет точки пред “росонерите”, които са втори, и шест пред Аякс.

Носителят на “Златната топка” за последните четири години не се намира в най-добрата си форма и не се бе разписвал в четири мача, но отново той бе главно действащо лице. Аржентинецът вече има осем попадения във вратата на Милан (четири от дузпа) за последните две години, като интересното е, че преди това не се бе разписал срещу италиански съперник.

В последните три сблъсъка на “Камп Ноу” Меси винаги вкарва по два гола във вратата на Кристиан Абиати (б.а. четвъртфинал - 3:1, 2012 и осминафинал – 4:0, 2013).

Херардо Мартино бе избрал очакван състав. Жерард Пике и Хавиер Масчерано бяха в центъра на защитата. Триото в атака бе Алексис Санчес, Лионел Меси и Неймар. "Росонерите" започнаха без звездата си Марио Балотели, който бе оставен на пейката. В нападение за гостите бяха Робиньо и Кака.
Напълно очаквано домакините взеха инициативата от самото начало, но положения липсваха, тъй като гостите се бяха затворили добре. Алексис Санчес пропусна да даде преднина на домакините в 21-ата минута, когато от два метра не засече топката в мрежата, а я прати в аут. В 30-ата минута Неймар се хвърли в наказателното поле след леко съприкосновение с Иняцио Абате, а реферът Мазич отсъди дузпа, която Меси реализира със силен удар в центъра на вратата.
Рикардо Монтоливо бе близо до изравняване в 35-ата минута при първата добра атака на "росонерите". Капитанът на гостите стреля хубаво с десния крак, но коженото кълбо мина покрай дясната греда на Виктор Валдес.
Филип Мексес изби опасно центриране на Меси в 38-ата минута. Секунди по-късно след центриране на Чави Серхио Бускетс с глава бе точен за 2:0, след като бе оставен непокрит. Гостите искаха може би с основание засада, тъй като испанският халф изглеждаше, че бе пред защитата при подаването към него. Това е неговият 10-и гол за каталунците.
В последната минута на първата част Кака напомни за себе си, като проби мощно отляво и стигна до аутлинията, където потърси подаване към Робиньо, но Пике при опита да избие, си отбеляза автогол.
Марио Балотели започна на мястото на Робиньо през втората част. Именно играчът с номер 45 пробва първи удар към Валдес в 50-ата минута. Красив гол с пета на Меси бе отменен поради засада в 52-ата минута.

Първото спасяване на Абиати бе страхотно след удар на Андрес Иниеста в 59-ата минута.

Отличен пробив на Балотели, който преодоля двама бранители, завърши с удар на Кака извън вратата в 64-ата минута.

Неймар в 72-ата минута размина четирима бранители на италианците, но сам срещу Абиати стреля в аут. Минута по-късно стражът на "росонерите" с нова отлична реакция спря Санчес с лявата си ръка

.

Отлична атака на Барса завърши с гол на Меси в 83-ата минута. Аржентинецът проби през центъра, направи двойно подаване с Фабрегас и прати топката под гредата с гол номер шест за този сезон в турнира. Това означаваше само едно: че тимът на Мартино отново ще победи и ще си гарантира място сред 16-те най-добри в ШЛ още през ноември.
Предвид факта, че остана на второ място преди домакинството на Аякс и гостуването на Селтик, загубата не е толкова болезненна за "росонерите", които държат съдбата си в свои ръце.
Проблемът си остава, че защитата допуска много голове, особено при статични положения. Днес играчите на Масимилиано Алегри играха само през второто полувреме и съвсем нормално предвид моментните класи на двата тима записаха трета поредна загуба в Каталуния.

БАРСЕЛОНА - МИЛАН 3:1 (2:1)

1:0 Меси (30-дузпа)
2:0 Бускетс (39)
2:1 Пике (45-автогол)