Иван Колев и Политехника тръгнаха със загуба в "Чалъндж къп"

Полският волейболен отбор Политехника (Варшава), където играе българинът Иван Колев, започна със загуба участието си в третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". Възпитаниците на наставника Якуб Беднарук паднаха категорично вкъщи от турския гранд Фенербахче Грундиг (Истанбул) с 0:3 (17:25, 17:25, 14:25) в първи мач от 2-ия предварителен кръг, игран снощи пред над 3000 зрители в зала "Торвар".

Срещата-реванш е чак на 28 ноември (четвъртък) от 20,30 часа българско време. При успех за волейболистите на Политехника с 3:0 или 3:1 гейма ще се играе т.нар. "златен" гейм, а при нова победа за "фенерите", те ще се класират за 1/16-финалите, където ще срещнат украинския Локомотив (Харков).

26-годишният български посрещач влезе за малко в игра и се отчете с 1 точки. Най-резултатен за Политехника пък стана Павел Адамайтис с 12 точки. За тима на Фенербахче сръбската звезда Иван Милкович заби 20 точки, а бразилският национал Луиш Фелипе Фонтелеш реализира 13 точки за победата.

ПОЛИТЕХНИКА (ВАРШАВА, ПОЛША) - ФЕНЕРБАХЧЕ ГРУНДИГ (ИСТАНБУЛ) 0:3 (17:25, 17:25, 14:25)
ПОЛИТЕХНИКА: Мачией Павлински 4, Марчин Новак 4, Павел Адамайтис 12, Юрай Затко 2, Артур Шалпук 5, Матеуш Сахаревич - Михал Потера-либеро (Мачией Степиен, ИВАН КОЛЕВ 1, Павел Качоровски 2, Давид Гуня 1, Адриан Раду Гонтариу 2)
Старши-треньор: Якуб Беднарук
ФЕНЕРБАХЧЕ: Кемал Кайхан 10, Леонел Маршал 10, Арслан Екши 1, Луиш Фелипе Фонтелеш 13, Емин Гьок 1, Иван Милкович 20 - Серкан Кълъч-либеро (Зафер Тендар)
Старши-треньор: Даниел Кастелани.