Три фрапантни пропуска лишиха Манчестър Юн от успех в Испания (видео)

Манчестър Юнайтед не направи силен мач, но пропусна да спечели гостуването си на Реал Сосиедад в среща от група "А" на Шампионската лига. Двубоят на "Аноета" завърши 0:0, като Робин ван Перси не съумя да вкара дузпа в 69-ата минута, нацелвайки гредата, а освен това удари страничния стълб при друга ситуация. Хавиер Ернандес пък пропусна отлична възможност от няколко метра. В последната минута Маруан Фелаини беше изгонен за втори жълт картон.

В другата среща от групата Шахтьор (Донецк) и Байер (Леверкузен) също завършиха 0:0. Така се запази статуквото между първите три тима в класирането, а испанците записаха първа точка в актива си.

Дейвид Мойс избра да заложи на 4-4-2 с Уейн Рууни и Чичарито в атака, докато Ван Перси беше оставен на пейката. Легендата на гостите Райън Гигс записа мач №950 с екипа на "червените дяволи". Той играеше в средата заедно с Антонио Валенсия, Шинджи Кагава и Фелаини. Последният получи жълт картон още през първото полувреме и след почивката на няколко пъти му се разминаваше отстраняването от игра, за да се стигне до заключителните секунди, когато съдията Никола Рицоли вече беше принуден да му покаже второ официално предупреждение.

Юнайтед владееше повече топката, но това не доведе до нито едно 100-процентово положение през първата част. Първата възможност беше за англичаните. В 10-ата минута Кагава не уцели вратата от около 15 метра. Малко след това японецът отново пробва, но този път вратарят Клаудио Браво улови топката.

Баските пропуснаха да открият чрез Иманол Агирече в 28-ата минута, когато нападателят остана сам около дузпата, но не успя да шутира добре. Десет минути по-късно малко не достигна на Чичарито да вкара след прострелно центриране на Кагава. В последните секунди на първата част левият бек на домакините Алберто де ла Бейя се включи в атака и с десния крак за малко да изненада Давид де Хеа, като кълбото мина на по-малко от метър от целта.

Веднага след подновяването на играта отборът от Манчестър направи първия си сериозен пропуск. В 50-ата минута Кагава поднесе топката на Ернандес, но той, останал сам, стреля високо над гредата от границата на вратарското поле. 180 секунди след това играчите на Юнайтед претендираха за дузпа за падане на Кагава в полето, но съдията подмина ситуацията.

Мойс изтърпя мексиканеца и Рууни до 63-ата минута и ги смени с Ван Перси и Ашли Йънг, за да стане най-накрая интересно. Отборът моментално смени постройката си на 4-5-1, като Кагава мина зад холандеца, а Йънг зае позиция отляво. Не бяха изминали и две минути и бившият играч на Астън Вила веднага блесна с перфектен пас към Ван Перси, който обаче от няколко метра нацели гредата.

Гостите продължиха да атакуват и в 69-ата минута спечелиха дузпа, след като реферът Рицоли прецени, че Маркел Бергара е задържал Йънг. Решението на италианския арбитър обаче е доста дискусионно. Зад топката застана Ван Перси, но последва нов шут в лявата греда на Клаудио Браво.

В 75-ата минута шампионите на Премиършип извадиха късмет, след като силен шут на Чаби Прието се отклони в тялото на Антоан Гризман и прелетя над гредата. В 80-ата минута и Валенсия нямаше шанс, тъй като неговият шут изстрел беше избит току пред голлинията на вратата на Реал Сосиедад.

В крайна сметка двата тима си поделиха по точка. В следващия кръг в групата, който е на 27 ноември, Манчестър Юнайтед гостува на Леверкузен, а Шахтьор приема Реал Сосиедад.

РЕАЛ СОСИЕДАД - МАНЧЕСТЪР ЮН 0:0