Турнир на талантите U14 : Зона Варна - Зона Велико Търново

Съперникът на Лудогорец се спаси с гол в добавеното време

Черноморец (Одеса), съперник на Лудогорец в турнира Лига Европа, завърши 1:1 при гостуването на Карпати (Лвов) в среща от 15-ия кръг на украинското първенство. Черноморец стигна до точката с гол на влезлия като резерва Диденко в добавеното време на мача. Преди това Карпати поведе с Фьодорчук в 24-а минута на мача.

Със спечелената точка Черноморец се утвърди на четвъртото място в класирането с 29 точки. Лидер с 34 точки е Металист (Харков), който днес направи 1:1 с Ворскла. В други мачове от кръга Заря изненадващо победи гранда Динамо (Киев) с 2:0, а Металург (Донецк) направи 1:1 с Днипро.

В четвъртък Черноморец гостува на Лудогорец в София в мач от груповата фаза на Лига Европа. Преди две седмици българският първенец надделя с 1:0 в Одеса.

Съставът на Черноморец: Безотосний, Кутас (46-Лео Матос), Фонтанело, Бергер, Сантана, К. Ковалчук, Бобко, Джедже (78-Зубейко), Приемов (46-Диденко), Риера, Антонов