Левски разгроми Берое насред Стара Загора

Дамският Левски записа категорична победа в двубоя си от IV кръг на НБЛ-жени, след като спечели категорично при гостуването си на Берое (Стара Загора) със 79:47.

Христина Иванов отбеляза 21 точки за победата на „сините”, Шарел Алън и Ралица Нанева се разписаха с по 15 точки, а Наташа Попович и Виктория Стойчева завършиха с по 10 точки.

Вера Перостийска беше най-резултатна за старозагорки – 24 точки, като бе единствената баскетболистка на домакините, която записа на сметката си двуцифрен точков актив.

Още в началото на мача момичетата на Стефан Михайлов поеха инициативата и успяха да поведат – 16:7, като през втората четвърт, въпреки видимото отпускане в редиците на столичанки, Левски успя да запази крехката си преднина – 37:28.

През второто полувреме „сините” не оставиха никакъв шанс на съперничките си, като още през третата четвърт стигнаха до двуцифрен аванс, а в заключителните десет минути гостите буквално прегазиха Берое и резултата не закъсня – 32 точки разлика в полза на Левски за 79:47.