Берое разби Локо Пд (видео)

Отборът на Берое разби с 3:0 Локомотив (Пловдив) в среща от 16-ия кръг на "А" група. Георги Андонов се разписа в 17-ата минута, а Давид Каядо удвои в 25-ата. В 52-ата минута националът Венцислав Христов направи резултата класически. Домакините можеха да вкарат и още, но Иво Иванов нацели напречната греда. В последните минути и удар на Мартин Камбуров се спря в гредата, което попречи на "смърфовете" да запишат почетен гол.

Победата остави Берое на 9-о място с 22 точки, а второто поредно поражение на "черно-белите" ги прати на 6-о място с 28 точки.

Старозагорци тръгнаха в атаки от самото начало на мача. В първите минути те направиха няколко пропуска, но късметът им се усмихна в 17-ата минута. Елио Мартинс подаде към Андонов, който с премерен удар от над 20 метра не остави шанс за реакция на Йордан Господинов.

Футболистите на Петър Хубчев покачиха преднината си още при следващата открила им се възможност. В 25-ата минута те направиха заучена комбинация след изпълнение на фаул, топката стигна до Каядо и португалецът не сбърка от точката за изпълнение на дузпа.

До края на първата част Христов не успя да се възползва от грешка на Господинов, а шут на Пламен Крумов бе блокиран. Удар от фаул на Камбуров бе единствената възможност на пловдивчани за гол, но Иван Караджов улови без проблем.

Двата гола не бяха достатъчни за разигралите се старозагорци и след почивката те продължиха да играят със същия ентусиазъм, което зарадва феновете по трибуните. В 52-ата минута Крумов центрира в наказателното поле, удари на Борислав Стойчев и Елио Мартинс бяха блокирани, но Венци Христов бе безпощаден при третия опит и оформи убедителния успех.

И това обаче не бе всичко от футболистите в зелено. Само 6 минути по-късно поредна изсипана топка от Крумов създаде суматоха сред бранителите на гостите, а удар с глава на Иво Иванов срещна напречната греда.

Чак след това Берое намали оборотите, но не позволи на гостите да създадат чиста ситуация за попадение пред Караджов. Все пак в добавеното време Камбуров получи нов шанс да стреля от пряк свободен удар, но напречната греда му попречи да се разпише.