Левски разпиля Пирин (ГД) и вече диша по-спокойно (видео+галерия)

Отборът на Левски победи с 4:1 Пирин (Гоце Делчев) на стадион "Георги Аспарухов" в мач от 16-ия кръг и записа трети пореден успех в “А” група. Нападателят на “сините” Димитър Макриев (9, 44) най-накрая се отпуши, като вкара първите си две попадения в 10-ия си мач за клуба. Освен него Гари Родригес (16) и Илиян Йорданов (86) бяха точни за домакините, докато Костадин Башов от дузпа в 85-ата минута отбеляза за тима на Костадин Ангелов.

В рамките на една седмица столичани спечелиха девет точки, като се доближиха на една от третия ЦСКА и се изравниха с предишните си противници Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив).

26-кратните шампиони можеха да постигнат и по-изразителен успех, но отново силен мача направи вратарят на съперника Абди Абдиков, който на няколко пъти се намеси след удари на “сините”, а веднъж и гредата му помогна.

Още в първата минута стражът трябваше да спасява след удар на Мирослав Иванов.

Точен за 1:0 беше Димитър Макриев в 9-ата минута, след като се разписа с красив удар от въздуха след подаване на Даниел Димов с глава.

Абдиков трябваше да се намесва и в 11-ата минута след изстрел от фаул на Деко. Гари Родригес направи 2:0 в 16-ата минута. Холандецът бе изведен от Иванов и с удар по земята вкара своя осми гол за този сезон в първенството и общо пети срещу Пирин след трите за Купата на България и този в първата среща в Гоце Делчев.

В рамките на няколко секунди Родригес и Макриев пропуснаха да вкарат нов гол в 27-ата минута. Абдиков парира нов удар на Макриев в 31-ата минута.

Седмицата на Левски направи 3:0 след отлична контраатака в 44-ата минута. Деко изведе Родригес, който намери връхлитащия Макриев и нападателят с левия крак вкара своя втори гол в мача.

Втората част започна с груба грешка на Даниел Димов, който тръгна да връща на Илиев, но Веселин Марчев пресече подаването. Десетката преодоля синия вратар, но стреля в аут от малък ъгъл.

В 60-ата минута Родригес завърши с гол хубава атака на своите, обрала аплодисментите на феновете.

Старокин реши да подава вместо да вкара и сбърка в 63-ата минута, а секунди по-късно Любомир Гуцев влезе остро в краката на Владимир Гаджев. Националът побесня от балтията, която го извади от игра, а на негово място влезе Пламен Димов.

Абдиков отново спаси, този път след удар на Антонио Вутов в 70-ата минута. Стражът изби удар и на Родригес, който облиза гредата, а гол на Макриев бе отменен поради засада на Димов в 74-ата минута.

При следващата атака Пламен Илиев спаси вратата си от гол, а в 78-ата минута младият Илия Димитров дебютира за "сините".

За игра с ръка на Дъстли Мюлдер в 85-ата минута бе свирена дузпа, която Костадин Башов реализира. При следващата атака резервата Илиян Йорданов направи 4:1 след подаване на Родригес. До края Димитров пробва да дебютира с гол, но Абдиков отново бе на място, а след това Илиев спаси вратата си от втори гол.

Другата седмица Левски гостува на Берое. Останалият на последно място Пирин пък гостува на Литекс.

Този сезон представящият се разочароващо отбор от “Герена” вкара 15 гола гола срещу само един на тима от Гоце Делчев в четирите мача помежду им досега.