Наполи застигна Ювентус след икономична победа над Катаня (видео)

Отборът на Наполи победи Катаня с 2:1 в срещата си от 11-ия кръг на Серия А и застигна по точки шампиона Ювентус на второто място във временното класиране преди срещата помежду им на 10 ноември.

И трите попадения в срещата паднаха през първото полувреме. Кайехон откри за Наполи, а Хамшик удвои аванса на домакините. Кастро върна едно попадение, но това бе всичко, което тимът на Катаня можа да направо на стадион "Сан Паоло". Наполи и Ювентус вече имат по 28 точки, но головата разлика дава малко предимство на водения от Рафаел Бенитес тим на Наполи. Лидер с 2 точки повече е съставът на Рома.

Домакините от Неапол бяха тотален фаворит в срещата с Катаня, като през второто полувреме пропуснаха да направят успеха си по-изразителен.

Домакините стартираха ударно, като решиха до голяма степен изхода на мача още в средата на първото полувреме. В 15-ата минута Хосе Кайехон откри с фантастичен гол, а пет минути по-късно и Марек Хамшик се разписа след мощен удар от 20 метра. Двата гола обаче не сломиха морала на гостите, които се върнаха в мача с попадение на Лукас Кастро в 25-ата минута, който се възползва от пас на Кристиано Бираги.

През втората част Наполи беше по-активният отбор на терена, създаваше много положения, но стражът на гостите Мариано Андухар на няколко пъти се оказваше последната преграда след изстрели на Хамшик и Гонсало Игуаин.

Това беше мач номер 18 между Наполи и Катаня. Равносметката е вече 15 успеха за Наполи. Последната от общо двете победи за Катаня пък е от далечната 1961 г. и явно дистанцията от време до следващата им ще се увеличи още повече.