Присмял се хърбел на щърбел: този път Хамбургер беше провален от свой (видео)

Седмица след като се смяха на вратаря на Фрайбург Оливер Бауман, сгрешил фатално на три пъти, футболистите на Хамбургер ШФ станаха жертва на гафовете на свой играч и загубиха у дома с 0:2 от Борусия (Мьонхенгладбах) в двубой от 11-ия кръг на Бундеслигата. Неадекватен днес беше централният защитник Ласе Зобиех, изложил се при две ситуации в 23-ата и 63-ата минути, при което реализира Макс Крузе. При първата бившият футболист на Борусия (Дортмунд) направи опит да върне топката към Рене Адлер, но тя беше пресечена. Във втория случай пък Зобиех позволи на Рафаел да му отмъкне коженото кълбо, след което Крузе направи 2:0.

Играчите на рожденика Лусиен Фавре играха доста мъдро и се възползваха от слабостите на съперника. Така освен че Байерн (Мюнхен) изравни рекорда им от далечната 1983 година за поредни мачове без загуба в елита, "червените шорти" трябваше да се примирят и с поражение, което е първо под ръководството на новия им наставник Берт ван Марвийк.

Играчите от Хамбург засипаха Марк-Андре тер Щеген с цели 17 удара, но гласеният за Барселона младок не трепна. Все пак и късметът беше на негова страна в началото на второто полувреме, когато изстрел на Рафаел ван дер Ваарт срещна гредата.

Независимо че е в зона "Шампионска лига", за Борусия (Мьонхенгладбах) това е първа победа далеч от дома през сезона в Бундеслигата.