Урок по футбол в Разград - Лудогорец преби Славия и стъпи на върха (видео)

Отборът на Лудогорец изнесе нагледен урок по футбол на Славия в мач от 16-ия кръг на "А" група. "Орлите" разбиха възпитаниците на Милен Радуканов с 4:0. По този начин тимът от Разград отново стъпи на върха в класирането, след като няколко кръга бе отстъпил водачеството на Литекс.

С две попадения в днешната среща се отличи Роман Безяк (3,6), а по едно добавиха Марселиньо (16) и Даниел Абало (71). Официален дебют за шампиона на България направи младежкият национал Георги Терзиев, който до скоро бе контузен.

Предвид показаното на терена, гостите от София трябва да бъдат доволни от резултата, тъй като той можеше да бъде още по-изразителен. Лудогорец демонстрира динамичен и разнообразен футбол, и бе пълен господар на терена. Тимът на Стойчо Стоев създаде множество голови ситуации пред вратата на Стефано Кунчев, но всеки един от офанзивните футболисти направи поне по един пропуск.

Срещата стартира по отличен начин за домакините, които успяха да вкарат гол от съблекалнята. В 3-ата минута Роман Безяк се възползва по отличен начин от колективна грешка в защитата на гостите и с прецизен удар по земя не остави шанс на Стефано Кунчев.

Три минути по-късно Безяк отново изригна с красиво попадение. Словенецът вкара за 2:0 с шут от въздуха след центриране на Шоко. Голът за нападателя бе негов седми за последните осем календарни дни.

Ранните попадения дадоха допълнителна доза сила и самочувствие на състезателите в зелено и в следващите минути пред вратата на Славия се разрази истинска буря. Головите положения валяха едно след друго.

Така се стигна до 16-та минута, когато разградчани за трети път шокираха възпитаниците на Милен Радуканов. След атака като по учебник, Витиня подаде към Марселиньо, който от няколко метра прати кълбото в мрежата.

Втората част бе почти идентична с първите 45 минути, с малката разлика, че разградчани създадоха още повече опасни ситуации, което накара Кунчев често да се държи за главата.

На терена отново имаше един тим - този на домакините. В 49-ата минута Безяк изведе Мичел Бургзорг сам срещу вратаря, но халфът се забави да стреля и бе париран от стража Кунчев.

В 54-ата минута Витиня изведе зад гърба на защитата Безяк. Таранът от няколко метра стреля право в ръцете на Кунчев, вместо да подаде на Даниел Абало, който го чакаше на празна врата.

Малко по-късно Олег Шалаев имаше добър шанс да отбележи, но ударът му от добра позиция мина встрани от левия стълб. Всъщност, това бе и единствената реална възможност за гол за Славия.

В 60-ата минути Вирджил Мисиджан бе поредния футболист на Лудогорец, който се отличи със сериозен пропуск. След скоростна атака стартирала от Марселиньо, топката попадна в Безяк, който с външен фалц изведе Мисиджан сам срещу вратаря. Холандецът напредна и стреля, но кълбото мина високо над напречната греда.

Острите набези на "орлите" не спряха дотук и упоритостта им даде резултат за четвърти път. В 71-ата минута "орлите" регистрираха нов гол. Този път точен бе Даниел Абало. Марселиньо се възползва от груба грешка на Димо Атанасов и му отне топката, след което я копна над Кунчев. За испанеца не остана нищо друго освен да отбележи с глава за крайното 4:0.

В 81-ата минута резервата Кишада пожали Славия, след като не успя да вкара от няколко метра, независимо че бе оставен напълно непокрит в наказателното поле.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 4:0