Шалке триумфира в Берлин (видео)

Отборът на Шалке 04 излъга с 2:0 Херта (Берлин) като гост в двубой от 11-ия кръг на Бундеслигата. Адам Салай отбеляза в 28-ата минута, а Юлиан Дракслер оформи крайния резултат в четвъртата добавена минута на мача. Столичани заслужаваха равенство, но пропуснаха доста положения. Успехът качи гелзенкирхенци на петата позиция, като изпревариха именно Херта.

Тимът на Йос Лухукай натисна своя съперник от началото на срещата. В 12-ата минута берлинчани развиха хубава атака, Анис Бен-Хатира стреля точно от 18 метра, но Тимо Хилдебранд се намеси. Пет минути по-късно отново Бен-Хатира беше изпуснат на втората греда и от въздуха изстреля топката във външната част на мрежата.

В средата на полувремето "кралскосините" заиграха по-агресивно в нападение и създадоха няколко положения. В 22-ата Юлиан Дракслер подмина двама и шутира над гредата. В 25-ата Адам Салай се озова сам в малкото наказателно поле, но стражът Томас Крафт успя да избие в корнер. От ъгловия удар падна попадение в полза на тима от "Фелтинс Арена". Унгарският нападател Салай се разписа с глава след скок на първа греда - 0:1.

Второто полувреме започна с натиск на Херта. В 50-ата минута Толга Джиерджи стреля от фаул, но Хилдебранд изби в корнер. При изпълнението на ъгловия удар Адриан Рамос нацели напречната греда, като с проява се отличи отново Хилдебранд. При втория корнер Рамос пак беше оставен сам, този път в малкото наказателно поле, но не намери добре топката. В 59-ата Джиерджи шутира, а след това Бен-Хатира опита ефектна добавка с пета, но не успя.

Домакините продължиха да натискат и да създават положения. Най-близо до гол обаче беше 18-годишният халф на "миньорите" Макс Мейер, който нацели напречната греда след хубав фалцов изстрел от 19 метра. Тимът на Йенс Келер отблъсна напора и в последния четвърт час играта беше спокойна. Изключение направи добавеното време на мача. В 92-рата минута резервата Рони шутира мощно от далечен фаул, но Хилдебранд отново беше категоричен. В 94-ата минута Дракслер затвърди успеха с втори гол на контраатака.

Снимки: Getty Images/Guliver