Свръзхвукова Борусия (Д) профуча през Щутгарт (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) надигра повече от категорично Щутгарт с 6:1 в домакинството си от 11-ия кръг в Бундеслигата. Домакините на "Сигнал Идуна Парк" демонстрираха прекрасен футбол, особено през втората част, и не оставиха шансове на своя съперник. "Швабите" първи откриха резултата чрез Карим Хагуи в 13-ата минута, но след това Сократис в 19-ата, Марко Ройс в 23-ата, хеттрик на Роберт Левандовски в 55-ата, 56-ата и 72-ата минута и попадение на Пиер-Емерик Обамеянг в 81-ата минута обърнаха нещата в полза на дортмундци. Така Борусия поне временно оглави класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Борусия започна мача по-активно и в 9-ата минута се стигна до първата голова опасност в мача. Якуб Блашчиковски реши да опита изненадващ удар от тъча и топката коварно се насочи към вратата, но Свен Улрайх някак успя да спаси. Само четири минути по-късно обаче при центриране от корнер Карим Хагуи бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава даде преднина на Щутгарт - 0:1.

Домакините обаче успяха сравнително бързо да се окопитят и обърнаха нещата в своя полза. Първо в 19-ата минута след центриране от корнер Сократис се извиси и с глава възстанови равенството. В 23-ата минута пък Марко Ройс демонстрира настойчивост и успя да елиминира няколко защитници, за да изскочи очи в очи с вратаря и с прецизен удар по земя доведе нещата до 2:1.

В края на полувремето се стигна и до една спорна ситуация в наказателното поле на дортмундци. Тимо Вернер падна след сблъсък със защитник, но съдията не видя основания да отсъди дузпа.

В началото на втората част обаче Борусия окончателно уби интригата в мача в рамките само на две минути. Първо в 55-ата Марко Ройс технично с пета изведе Левандовски на стрелкова позиция и нападателят направи резултата 3:1. В 56-ата минута отново Левандовски получи прекрасен 30-метров пас от Хенрик Мхитарян и доведе нещата до 4:1. Полякът имаше още една нелоша възможност в 66-ата минута, когато открадна една топка в пеналта и стреля, но този път вратарят спаси. В 68-ата минута пък Мхитарян опита далечен удар, който профуча над напречната греда.

Превъзходството на домакините бе материализирано с още едно попадения в 72-ата минута, когато Блашчиковски отправи удар, който се отби от гредата, но Левандовски отново бе на правилната позиция, за да довкара в опразената врата за 5:1. В 81-ата минута пък влезлият като смяна Обамеянг окончателно довърши "швабите" вкарвайки шестия гол в мача с хитър прехвърлящ удар за крайното 6:1.

С този успех Борусия излезе на първото място във временното класиране с актив от 28 точки, докато Щутгарт остава на 8-ата позиция с 13 точки в актива си.