Виляреал допусна първа загуба на "Ел Мадригал" (видео)

Отборът на Виляреал пропусна чудесна възможност да се утвърди на 4-ото място в Примера. "Жълтата подводница" отстъпи с 0:2 срещу Хетафе и регистрира първа домакинска загуба от началото на сезона. Съставът на Марселино Гарсия Торал трябваше цяло второ полувреме да играе с човек по-малко заради червения картон на Пабло Инигес. Ранният гол на Чиприан Марика остана единствен чак до последната минута, когато Пабло Сарабиа гарантира трите точки за Хетафе.

Румънецът Марика откри в 5-ата минута след грешка в защитата на домакините. Техните проблеми се увеличиха в края на полувремето, когато Инигес фаулира откъсващия се Марика и пое преждевременно към съблекалните. Преди това Джовани дос Сантос пропусна да изравни.

След почивката Виляреал показа характер и дори с човек по-малко създаде няколко чисти положения пред вратата на Мигел Анхел Моя, но гол така и не падна. Вместо това, при една контра на Хетафе резервата Сарабиа оформи крайното 0:2 и доближи тима от мадридското предградие само на точка от "жълтата подводница".