Домакинското страшилище ЦСКА пречупи и Берое в дебюта на завърналата се легенда (видео+галерия)

ЦСКА се завърна на третото място в "А" група след минимална домакинска победа с 1:0 над коравия тим на Берое. Единственото попадение вкара португалецът Бруно Морейра, за когото това бе първи гол с червената фланелка в шампионатен двубой.

Срещата ще се запомни с още две неща - повторния дебют с червената фланелка  на завърналия се след 15 пребиваване в чужбина Мартин Петров, а също така и с осмия домакински мач на армейците, в който те не допуснаха гол в своята врата.

Иначе срещата предложи много борба и здрави сблъсъци за сметка на чисто футболните компоненти.

През първия четвърт час играта бе равностойна, с много единоборства в центъра на терена и без сериозни положения пред двете врати.

Към средата на първата част армейците успяха да наложат известно превъзходство и положенията не закъсняха. Първо Чочев бе фаулиран при бърза атака на домакините в 25-та минута, но реферът Радан Мирянов подмина нарушението. Последва грешка на Каядо, след което Бруно Морейра бе изведен отдясно в наказателното поле на гостите, финтира техен бранител, но изстрелът му бе блокиран.

Само три минути по-късно обаче португалецът се реваншира с гол за ЦСКА, който се оказа и победен. Най-добрият на терена в този мач, сърбинът Неманя Милисавлевич, осъществи отличен пробив по дясното крило и върна великолепно топката към Морейра, който с левия крак откри резултата.

В 34-та минута Морейра вкара за втори път топката в мрежата на заралии, но попадението бе отменено поради засада на португалеца, която беше доста спорна.

През второто полувреме представянето на двата отбора не се промени кой знае колко и футболистите на Стойчо Младенов продължиха да имат известно превъзходство над своя противник.

След час игра ЦСКА имаше отличен шанс да удвои резултата, когато Милисавлевич върна великолепно топката към Чочев, но младият халф стреля в ръцете на Караджов от границата на наказателното поле. Секунди по-късно последва и шут на Марсиньо, който стражът на Берое отново улови.

В 64-та минута в игра за ЦСКА се появи Мартин Петров, който получи бурни аплодисменти от трибуните. Само четири минути по-късно Петров можеше да отбележи гол, но изстрелът му от десетина метра мина покрай дясната греда на Караджов.

В 78-та минута Марсиньо открадна топката от централния бранител на гостите Борислав Стойчев и се озова очи в очи с Караджов, но стреля високо над вратата.

До края на срещата резервата Косоко се понрави с добър пробив по дясното крило, когато преодоля трима футболисти на Берое, но вместо да подаде към непокрития Мартин Петров, предпочете да стреля и сгреши.

Малко преди тази ситуация червените получиха сериозен удар, тъй като Милисавлевич получи травма в глезена, след като бе изритан отзад от Веселин Пенев и напусна принудително терена.