Манчестър Сити оскуба "свраките" в продълженията (видео)

Манчестър Сити победи с 2:0 като гост Нюкасъл в двубой от 4-ия кръг на турнира за Купата на лигата в Англия и продължи напред в турнира. И двата гола паднаха в добавеното време, след като редовните 90 завършиха 0:0. В основатахи на двете попадения беше босненецът Един Джеко. В 98-ата минута той намери Алваро Негредо в наказателното поле и съотборникът му нямаше какво друго да направи, освен да открие. Сити продължи да упражнява натиск и довърши домакините 4 минути по-късно. Милнър преодоля Силва и намери Джеко, който се справи с вратаря Крул за 2:0. Дори и най-големите оптимисти за "свраките" загубиха вяра в тима си при този резултат. Голяма част от публиката започна да напуска трибуните на "Сейнт Джеймсис Парк" още преди мачът да е завършил.
Иначе в 32-ата минута беше отменен гол за Нюкасъл. Футболистът на "свраките" Анита  центрира, Сисе пробва удар с глава, който беше блокиран, но той успя да подаде на Амеоби пред вратата. Топката опъна мрежата, но реферът отсъди засада и голът не беше призат за редовен.

Нюкасъл - Манчестър Сити 0:2
0:1 - Негредо (98)
0:2 - Джеко (102)

Нюкасъл: Крул, Дебюши, Уилямсън, Йанга-Мбива, Хайдара, Анита, Тиоте, Гуфран, Сисоко, Амеоби, Сисе.

Манчестър Сити: Пантилимон, Ричърдс, Боята, Лескът, Коларов, Родуел, Хави Гарсия, Хесус Навас, Йоветич, Милнър, Джеко.