Наполи покори Флоренция с прекрасни голове, не дадоха дузпа за Виола (видео)

Отборът на Наполи победи с 2:1 Фиорентина като гост и се доближи на две точки от лидера в Серия "А" Рома, преди обаче столичани да изиграят своя мач от кръга утре. Попаденията за неаполитанците на Рафа Бенитес вкараха Хосе Кайехон и Дрис Мертенс след подавания на Гонсало Игуаин. За домакините от дузпа точен бе Джузепе Роси. В самия край реферът Джанпаоло Калварезе не даде 100% дузпа за Виола, а показа втори жълт картон за симулация на Хуан Куадрадо.

Първото полувреме предложи много добър футбол. Домакините започнаха по-силно и пресираха повече съперника си, но противно на логиката получиха първи гол. В 12-ата минута Игуаин хвърли чудесен пас с външен към Кайехон, който с красиво воле прати топката в обратния ъгъл – 1:0 за състава от Неапол. В 28-ата минута обаче Роси от дузпа порази вратата на Хосе Рейна. Това бе девети гол от 10 мача през сезона за италианския национал.

Малко след това Куадрадо прати топката в страничната греда на вратата на Рейна. Точно когато изглеждаше, че Виола държи ключа за излизането напред в резултата, "адзурите" отново пронизаха вратаря Нето.

В 36-ата минута Мертенс разигра по бразилски с аржентинеца Игуаин, който се отчете с втора асистенция в срещата, и с точен шут опъна мрежата за 2:1 за гостите. Това прекрасно попадение бе посрещнато с мнима усмивка на боса на Наполи Аурелио Де Лаурентис и аплодисменти от страна на легендарния наставник на Милан и Италия Ариго Саки, който също бе в официалната ложа на стадиона във Флоренция.

След почивката положенията пред двете врати намаляха. Най-чистата ситуация се откри пред Роси, но ударът му бе избит от Рейна, като това по всяка вероятност е спасяването на кръга в Италия. После дойде време за червени картони. Първо в 80-ата минута Кристиан Маджо остави Наполи с 10 души на терена, а в 92-ата минута Куадрадо получи втори жълт картон за симулация, макар на повторенията ясно да се видя балтията, която отнесе в наказателното поле на гостите. Победата днес за "адзурите" идва на празника на легендата на клуба Диего Марадона. Световният шампион от 1986 г. навърши 53 години.