Литекс прегази нов съперник в "А" група с брилянтен футбол за 45 минути (видео)

Отборът на Литекс запази лидерската си позиция в "А" група след разгромна победа с 4:0 над Локомотив (София). Оражевите папълно надиграха своя съперник, а попаденията на Джордан, Армандо Ваюши, Симеон Славчев и Момчил Цветанов бяха най-малкото с което се отърваха гостите от столицата.

Това бе шести пореден успех за ловчанлии в "А" група, а великолепната спортна форма на футболистите на Златомир Загорчич със сигурност превръща тима в един от основните фаворити за титлата.

Срещата започна със сериозен натиск на домакините, които опитаха с няколко центрирания да застрашат вратата на Галев, но червено-черната отбрана се справи. От своя страна шут на Маркиньос от фаул бе спасен от Евгени Александров.

В 7-та минута отлична атака на Литекс отляво завърши с центриране към Юрген Джазула, който стреля без забавяне, но топката профуча над напречната греда.

В 25-та минута Симеон Славчев и Джазула комбинираха великолепно в центъра на терена, след което българският футболист стреля от 26-27 метра, но Галев със сетни сили изби в корнер. Две минути по-късно Бранеков не прецени добре една ситуация в собственото си наказателно поле и събори Момчил Цветанов, но реферът Мартин Вълков прецени, че нападателят на оранжевите е преиграл и не отсъди дузпа.

Локо отговори с опасен изстрел на Даниел Пеев в 32-та минута, но Александров майсторски спаси.

И когато първото полувреме отиваше към нулево равенство, левият бек на Локо Матютю допусна груба грешка, след която Литекс откри резултата. В 44-та минута французинът не успя да уцели топката, която се удари в опорния му крак и по този начин изведе без да иска Джордан сам срещу вратаря. Централният нападател на домакините се възползва по най-добрия начин от подаръка и без проблем реализира.

През втората част превъзходството на Литекс бе смазващо, а младите играчи на тима не спираха да плетат красиви комбинации. Най-дейни в тях бяха Армандо Ваюши и Симеон Славчев, подпомагани и от другите офанзивни състезатели.

Все пак в началото на полувремето Пеев успя да прати топката във вратата на домакините след подаване на Гаел, но голът не бе зачетен, тъй като реферът отсъди фаул на французина при единоборство срещу Илия Миланов.

Малко по-късно, в 52-та минута, Армандо Ваюши покачи на 2:0 след фалцов шут с десния крак, попаднал в долния ляв ъгъл на локомотивската врата.

В 64-та минута Литекс поведе с 3:0 след великолепен гол от воле на Симеон Славчев, който се възползва от центриране на Джазула и изпрати топката в далечния ъгъл на Галев.

До края на срещата оранжевите заиграха и за своята публика, която отново бе твърде малко на стадиона, но за сметка на това не спря да подкрепя своите любимци.

Крайното 4:0 за Литекс оформи десния външен халф Момчил Цветанов, който в 86-та минута при поредната скоростна атака получи извеждащ пас от Ваюши и осанал очи в очи с вратаря Галев, майсторски отбеляза.