Курдов блестящ за първия успех на Славия от август насам (галерия)

Славия сложи точка на негативната серия от седем поредни мача без победа в "А" група, като записа първи успех от два месеца насам, надигравайки Черно море с 2:0 у дома в двубой от междинния 15-и кръг. За последно "белите" бяха печелили на 31 август, пак на "Овча купел", срещу Пирин (Гоце Делчев). Това са първи точки на сметката на новия наставник Милен Радуканов. Независимо от това отборът остава в долната част на класирането на цели 8 точки от седмия Левски.

Над всички днес беше Атанас Курдов. Нападателят изработи първия гол на Павле Попара в 35-ата минута и сам реализира втория в 83-ата минута. Освен това той изкара червен картон на защитника на съперника Росен Колев в 61-ата минута.

Гостите започнаха по-добре и до 12-ата минута вече имаха два опасни изстрела, които вратарят Георги Петков отрази. В 21-ата минута дойде най-сериозният пропуск до момента. Бакари и Иван Коконов комбинираха добре и изведоха Симеон Райков сам срещу Петков, но и този път стражът показа класа и спаси.

Славистите се събудиха и в 27-ата минута Димо Атанасов беше близо до откриването на резултата, но ударът му от фаул беше уловен от Георги Китанов.

Вторият по-сериозен шанс на домакините все пак беше оползотворен. В 35-ата минута Курдов стреля силно и стражът беше принуден да избие. На точното място се оказа Попара, който насочи топката в мрежата - 1:0. В 39-ата минута Курдов излезе сам срещу Китанов, но вместо да вкара за 2:0, той прехвърли не само вратаря, а и вратата.

В заключителните секунди на тази първа част домакините поискаха дузпа за игра с ръка на футбоклист на Черно море, но съдията беше на друго мнение.

На полувремето наставникът на Черно море Георги Иванов-Гонзо направи една смяна, а малко след подновяването на играта беше принуден да извърши и принудителна такава заради контузията на Даниел Георгиев.

В 61-ата минута обаче сметките на варненци се объркаха, тъй като Росен Колев извърши срещу Курдов второ нарушение за жълт картон и логично беше отстранен от игра.

Точно след изгонването на младока Черно море пропусна да изравни. Резервата Стенли Окоро напредна с топката, но шутът му мина на сантиметри от целта.

В 83-ата минута дойде и най-красивият епизод от срещата. Наско Курдов вдигна на крака малцината фенове на стадиона с отличен удар, при който топката се заби в горната греда и след това се озова в мрежата - 2:0. Това беше и последният интересен момент в мача.