Оксер елиминира Лил от турнира за Купата на лигата

Оксер елиминира Лил в 3-ия кръг на турнира за Купата на лигата на Франция. Оксер излъга третия в класирането на Лига 1 с 1:0 като гост след продължения. Попадението реализира Себастиан Алер в 113-ата минута.

Още една среща от изигралите се тази вечер мачове от същия турнир приключи след продължения. Рен надви Нанси с 2:1 с победен гол на Емерсон в 101-ата минута. В редовното време двата тима си размениха по едно попадение - Адриен Хюну бе извел домакините от Рен напред в 42-ата минута, но в последната минута Реми Валтер бе точен за 1:1.

В същото време, Тулуза надигра с 3:1 като гост Кретей. Николас Белвито откри резултата в полза на Кретей в 31-ата минута, но след почивката гостите обърнаха нещата в своя полза с голове на Абел Агилар (50), Оскар Трехо (79) и Висам Бен Йедер (90).

Нант победи Лориен с 2:0 у дома с голове на Алехандро Бедоя (73) и Жорж Н'Куду (90), а Бастия надви Аячо с 1:0 с гол на Илан в 7-ата минута в други две срещи от турнира. Валансиен пък напусна състезанието след поражение у дома с 1:3 от Троа. Йоан Курт (4) и Жислен Жимбер (31, 57) се разписаха за Троа, а Матийо Досеви бе точен за Валансиен.