Ман Юнайтед отнесе Норич и е на 1/4-финал (видео)

Английският шампион Манчестър Юнайтед постигна впечатляваща победа с 4:0 над Норич, за да се класира на 1/4-финалите на турнира за Купата на Лигата на Англия - "Кепитъл Уан Къп". Възпитаниците на Дейвид Мойс се разправиха безпроблемно с "канарчетата", като с два гола на Хавиер Ернандес подпечатаха своя успех, а в последните минути на двубоя Фил Джоунс и Фабио оформиха впечатляващото 4:0 за домакините.

Манчестър Юнайтед бе далеч по-добрият отбор на терена преди почивката, като пред вратата на Андерс Линдегард положения на практика нямаше. Възпитаниците на Дейвид Мойс пък откриха резултата още в 20-ата минута на двубоя, когато Хавиер Ернандес бе точен от дузпа. Реферът Кевин Френд посочи бялата точка след падане на Аднан Янузай в наказателното поле след влизане на Лирой Фер. Мексиканският нападател не сгреши и изведе "червените дяволи" напред.

До края на полувремето Чичарито можеше да удвои сметката си и аванса на своя тим след центриране на Ашли Йънг от корнер, но стреля право в ръцете на Марк Бън.

Само девет минути след подновяването на играта за втората част домакините вкараха второто си попадение в двубоя. Хавиер Ернандес демонстрира за пореден път огромното си желание да се наложи в тима на Дейвид Мойс в отсъствието на Робин ван Перси и Уейн Рууни, забивайки втори гол на сметката си. Александер Бютнер центрира от лявото крило и Ернандес засече топката с глава, а след това я добави в мрежата зад Марк Бън, след като стражът отрази първия му удар.

След този втори удар по амбициите на Норич да измъкне нещо от "Олд Трафорд" играта се затвори и най-интересната ситуация до края на мача бе продължителната лекарска интервенция спрямо Робърт Снодграс. Нападателят се хвърли самопожертвователно да засича центриране в наказателното поле на домакините и се контузи, като след пет минути помощ от медицинския екип на "канарчетата", трябваше да бъде заменен от Антъни Пилкингтън.

В последните минути на двубоя домакините направиха успеха си класически благодарение на Фил Джоунс. Асистент за попадението на бранителя бе играчът на мача Хавиер Ернандес, който засече центриране на Аднан Янузай, за да изработи гола на Джоунс. Това обаче не бе всичко и в последната 90-а минута Фабио да Силва оформи крайното 4:0 в полза на "червените дяволи".

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - НОРИЧ 4:0
1:0 - Ернандес (20)
2:0 - Ернандес (53)
3:0 - Джоунс (89)
4:0 - Фабио (90)