Барса мина с рутинно 3:0 над Селта и нов рекорд (видео)

Барселона продължи с доброто си представяне от началото на сезона и записа нов успех на сметката си в Примера дивисион като надигра с 3:0 Селта в гостуването си на "Балаидос" от междинния 11-ти кръг. Така каталунците увеличиха срещите си без загуба от началото на сезона на 16 и надминаха постижението си от далечната 1926 година. Макар и без някои от титулярите си, гостите нямаха особени проблеми в този двубой и с гол на Алексис Санчес в 9-ата, автогол на Йоел Родригес в 48-ата и попадение на Сеск Фабрегас в 55-ата минута стигнаха до класическия успех.

Срещата тръгна повече от добре за Барса и още в 9-ата минута Сеск Фабрегас нахлу в наказателното поле и отправи удар, който бе спасен от вратаря, но при добавката Алексис Санчес прати кълбото в мрежата за 0:1. Само четири минути по-късно гостите можеха да удвоят преднината си като Педро Родригес центрира балонно, но Алексис успя да отправи удар от близо, който бе спасен от стража на домакините. В 25-ата минута пък изстрел на Лионел Меси профуча над вратата.

Постепенно обаче и Селта започна да надига глава и да поглежда към вратата на каталунците. В 27-ата минута Шарлиз притесни Виктор Валдес, но вратаря спаси. Пет минути по-късно стражът на гостите трябваше отново да показва класа след опасен изстрел на Рафа Алкантара, а в самия край на мача и Борха Оубиня го постави под напрежение, но Валдес отново не се пропука.

Още в началото на второто полувреме обаче Барса стигна до второ попадение. След хубаво разиграване между Меси и Алекс Сонг, топката в крайна сметка стигна до Фабрегас, който стреля и след като се отби от напречната греда кълбото малко куриозно срещна гърба на вратаря и се озова зад голлинията. Селта опита да отговори с хубава атака завършила с нелош изстрел на Шарлиз, но в ръцете на Валдес. В 55-ата минута обаче интригата в мача бе окончателно убита като Меси напредна и изведе на скорост Фабрегас, който очи в очи с вртаря не сгреши за 0:3.

До края срещата по-скоро се доиграваше, макар в 67-ата минута Нолито да бе близо до намаляване на резултата, като ударът му се отби от напречната греда. Барса пък можеше да увеличи преднината си в 74-ата минута, когато изстрел на Педро Родригес също срещна напречната греда. След това и Меси на два пъти изскачаше на добри позиции, но и двата пъти бе спрян от вратаря.

С този успех Барса се откъсна на върха в класирането с актив от 31 точки и 4 повече от преследвача Атлетико (Мадрид). Селта пък остава на 16-ата позиция с 9 точки.