Атлетик (Б) пребори Хетафе и традицията (видео)

Отборът на Атлетик Билбао постигна скъпоценен успех при гостуването си на Хетафе и излезе на 5-о място в класирането на Примера дивисион. Баските се наложиха с 1:0 на "Колизеум Алофонсо Перес", което е тяхната първа победа на този стадион от 10 опита. Единственото попадение в мача отбеляза Аймерик Лапорт в 9-ата минута с глава. Младият френски защитник се разписа след центриране от корнер на Маркел Сусаета.

Гостите контролираха двубоя в минутите след гола и бяха близо до второ попадение, но Мигел Анхел Моя спаси далечен изстрел на Андер Ерера. Постепенно Хетафе започна да поглежда по-смело към вратата на Горка Ираисос. В края на полувремето Карлос Гурпеги повали в наказателното поле Адриан Колунга, но Диего Кастро стреля слабо и Ираисос изби.

След почивката стражът на Атлетик беше заменен от Яго Ерерин, а хаотичният натиск на Хетафе така и не водеше до голови ситуации. С влизането на Бенят Ечебария баските започнаха все по-умело да задържат топката и задържаха удобния резултат.

Загубата остави Хетафе на 6-о място и сложи край на серията от 4 поредни победи на тима на Луис Гарсия.