Кубан не даде шанс на закъсалия Анжи, Ивелин Попов с асистенция (видео)

Кубан с Ивелин Попов в състава си победи аутсайдера в руската Премиер Лига Анжи с 2:0 в Краснодар. И двете попадения реализира Георге Букур (14 'и 41') през първата част, като капитанът на българския национален отбор асистира на румънеца за първото попадение.

Още в 14-ата минута Ивелин Попов изведе много хитро Букур в наказателното поле, а нападателят с едно докосване моментално насочи топката в далечния на Михаил Кержаков ъгъл за 1:0. Десет минути след това гредата спаси Анжи от втори гол след удар на Ибрахима Балде. Четири минути преди края на първото полувреме Владислав Игнатиев центрира отдясно, бранителите на Анжи не успяха да изчистят топката, която стигна до Букур. Той стреля покрай Кержаков за втория си гол.

На почивката Ивелин Попов бе заменен. През втората част Букур и Балде пропуснаха да направят победата на Кубан класическа.

Кубан е на девето място със 17 точки, докато негативната серия на Анжи продължава и отборът няма победа в първенството вече 14 кръга.