ПСЖ остана непобеден след драматично равенство със Сент Етиен

Отборът на Пари Сен Жермен остана непобеден в Лига 1 от началото на сезона след като се добра до драматично равенство 2:2 в дербито със Сент Етиен от 11-ия кръг. Шампионите губеха с 0:2 до средата на второто полувреме след попадения на Бенжане Корне в 18-ата и Ромен Амума в 51-ата минута, но Единсон Кавани в 68-ата и Блес Матюиди в допълнителното време на мача донесоха точката на гостите. За да се стигне до този резултат помогна и изгонването на Фабиен Лемоан от домакините в 59-ата минута.

Сент Етиен бе по-атрактивният отбор през първото полувреме. Домакините атакуваха по-настървено и логично в 18-ата минута стигнаха до откриване на резултата. Тогава Бенжане Корне получи на границата на наказателното поле и със страхотен изстрел заби топката под напречната греда за 1:0.

След това играчите на домакините създадоха още няколко прекрасни голови възможности и само липсата на шанс им попречи да удвоят прединната си. В 28-ата минута страхотен удар на Брандао профуча на сантиметри от гредата. Три минути по-късно Лемоан стреля от дистанция и топката се отби от гредата. В 40-ата минута пък Лоик Перен получи прекрасно центриране, но с глава не успя да порази вратата.

В началото на втората част Златан Ибрахимович можеше да върне ПСЖ в мача след като отправи опасен изстрел от фаул преминал на сантиметри от вратата. В 51-ата минута обаче невероятна грешка в отбраната на гостите доведе до удвояване на преднината на Сент Етиен. Първо вратарят Салваторе Сиригу излезе неразчетено, а след това Маркиньос в опит да изчисти уцели гърба на свой съотборник и подари топката на Амума, за когото не бе трудно да отбележи в опразнената врата.

И когато изглеждаше, че "зелено-белите" контролират развоя на мача, в 59-ата минута Лемоан бе изгонен доста спорно от игра, като напусна терена с разкървавено лице след като бе ударен от противников играч.

Получили числено предимство гостите си възползваха и притиснаха своя съперник. Така в 68-ата минута Максуел центрира по земя за Кавани, който от близо чукна топката във вратата за 2:1. След това парижани продължиха да търсят и второто попадение, което дойде в добавеното време и падна по малко куриозен начин. Блес Матюиди центрира в наказателното поле, където Кавани не успя да докосне кълбото, но движението му залъга вратаря и топката се озова в мрежата за крайното 2:2.

Така ПСЖ продължава да няма загуба на сметката си и се изкачи на върха в класирането с 25 точки, колкото има и Монако. Сент Етиен пък вече е 7-ми със 17 точки.