Атлетико (М) отново включи на скорост и прегази Бетис (видео)

Атлетико (Мадрид) бързо забрави за загубата си в миналия кръг от Еспаньол и се завърна на победния път в Примера дивисион. "Дюшекчиите" надиграха повече от категорично Бетис с 5:0 в домакинството си от 10-ия кръг. Оливиер Торес в 1-ата, Давид Вийя в 53-ата и 56-ата, Диего Коща в 66-ата и Габи Фернандес в 90-ата минута реализираха попаденията за своя тим в мача.

Срещата започна повече от добре за домакините. Само 12 секунди им трябваха, за да стигнат до откриване на резултата. След хубаво разиграване Коке нахлу в наказателното поле и върна към Оливиер Торес, който нямаше как да не отбележи в опразнената врата за 1:0. След това Атлетико продължи да бъде по-активният тим и Диего годин в 15-ата минута можеше да удвои преднината на своя тим, но с глава от прекрасна позиция не успя да уцели вратата. В заключителнити минути пък Диего Коща направи два сериозни пропуска останал очи в очи с вратаря като в първия случай стреля  встрани от вратата, а във втория ударът му бе отразен от стража на съперника.

През втората част обаче "дюшекчиите" довършиха своя съперник. Първо в 53-ата минута Давид Вийя бе намерен с хубаво центриране в наказателното поле и с глава простреля вратата на съперника за 2:0. Три минути по-късно отново Вийя получи непокрит в пеналта, финтира защитник и с прекрасен изстрел под гредата заби третия гол за своя тим.  4:0 направи Диего Коща в 68-ата минута след като се възползва от прекрасен пас на Вийя и този път успя да прати топката покрай плонжа на вратаря. Крайното 5:0 пък оформи габи Фернандес в добавеното време довкарвайки отбита топка от вратаря.

Така Атлетико събра актив от 27 точки и отново диша във врата на лидера Барселона на втората позиция с точка по-малко. Бетис пък записа трета поредна загуба и се намира на 18-ата позиция с 8 точки.