Спас пак не игра, Лас Палмас се изстреля в петицата

Отборът на Лас Палмас надви с 3:2 като гост Спортинг Хихон в интригуващ мач от 11-ия кръг на Сегунда. Българският нападател на островния тим остана на пейката и така пропусна поредна среща на своя тим. Успехът качи канарците до петата позиция, която дава право на плейоф за влизане в Примера.

Тимът на Серхио Лобера набързо взе аванс от два гола. В седмата минута Крисантуси откри, след като излезе сам срещу вратаря. В 22-рата нигериецът удвои с прекрасно попадение след пас на легендата Хуан Валерон. В 28-ата Манди върна един гол с глава след далечен фаул. Стефан Счепович изравни в 43-ата минута. В 67-ата Крисантуси оформи хеттрик и донесе важния успех на "жълтите".

Лидерът Рекративо надви с 3:1 Майорка и еднолично води с шест точки пред втория Луго, който надделя у дома над Сабадел с 1:0. Мурсия и Кордоба направиха 2:2 и остават съответно на трето и четвърто място. Реал Мадрид Кастийя остава на последното място. Барселона "Б" също са доста назад - едва 18-и.

Снимка: Las Palmas