Виляреал разгроми Валенсия и е на две точки от Реал Мадрид

Отборът на Виляреал разби с 4:1 гостуващия Валенсия в дерби на Валенсиана от десетия кръг на Ла Лига. Икечукву Уче (17), Ернан Перес (22) и Джовани дос Сантос (50 и 84) зарадваха "Ел Мадригал". Рикардо Коща (63) спести част от срама на "прилепите". Победата утвърди кастейонци на четвъртото място.

В третата минута Хуан Бернат се отличи с много важна намеса, спирайки остра контра на домакините. В деветата стражът на "бланкинегрос" Висенте Гуаита сгреши фрапантно и подари топката на Ернан Перес, но центрирането на крилото не намери Уче.

"Жълтите" продължиха да играят по-силно и логично взеха голов превес. В 17-ата минута Джовани дос Сантос се включи отляво, надигра Жоао Перейра, а Уче насочи в мрежата от първата греда. В 22-рата "подводницата" удвои след страхотно попадение. Рубен Калмаче - Кани центрира към втората греда, където Ернандес Перес с глава се разписа.

Тимът на Мигел Гарсия Торал играеше силно, докато гостите от "Местайя" не създаваха опасности със своите нападения. Първото добро положение за "бяло-черните" дойде в 34-ата минута, когато Серхио Асенхо парира удар с глава на Дорлан Пабон. В 44-ата Джио стреля от малък ъгъл, но Гуаита се намеси.

В 48-ата минута Жереми Матийо направи явна дузпа срещу Уче. Гуаита спаси удара на Дос Сантос, но секунди по-късно мексиканецът отбеляза. Интересното е, че това не стана с добавка, а с глава след изпълнение на корнер - 3:0. В 63-ата Рикардо Коща върна едно попадение, след като скочи сам при корнер.

В 76-ата десният бек на Виляреал Марио Гаспар нацели греда. В 84-ата Джио дос Сантос вкара и четвърти гол за домакините. Бившият играч на Барселона за втори път наказа Гуаита с мощен шут извън наказателното поле. В 88-ата Серхио Каналес беше много близо до ново попадение, но топката профуча до сглобката.

Тимът от малкия град Виляреал вече е само на две точки от третия Реал Мадрид. Момчетата на Мирослав Джукич са едва десети.

Снимки: Getty Images/Guliver, "Марка"