Съндърланд на Пойет възкръсна след успех в дербито с Нюкасъл (видео)

Съндърланд най-сетне записа първа победа в Премиър лийг през този сезон, като успехът бе особено сладък за феновете на "черните котки", тъй като дойде точно срещу големия съперник Нюкасъл. Възпитаниците на Густаво Пойет спечелиха дербито на Североизтока с 2:1, като победното попадение бе дело на привлечения под наем от Ливърпул Фабио Борини (84'). Иначе Стивън Флетчър откри още в 5-ата минута, а Матийо Дебюши изравни в 57-ата с първия си гол за Нюкасъл.

Мениджърът на Съндърланд Гус Пойет заложи на бившия играч на Ливърпул Андреа Досена, но пък Емануеле Джакерини не намери място в стартовия състав. Пол Дъмет започна в отбрана за Нюкасъл, докато царят на това дерби - Шола Амеоби, остана на резервната скамейка за началото.

Още в петата минута Стивън Флетчър откри резултата, след като засече с глава центриране на Адам Джонсън отдясно. Нападателят на "черните котки" спечели въздушния двубой с Дъмет и се възползва от недобрата ориентация на Тим Крул, за да прати топката в мрежата му. Десетина минути след това Флетчър можеше да удвои, но този път изстрелът му с глава мина встрани от вратата. В 17-ата минута пък нов шут на голмайстора бе избит от Тим Крул. Много нервно в тези минути действаше Пол Дъмет, чиято несигурност се отразяваше на цялостното представяне на "свраките" в отбрана.

В 57-ата минута Матийо Дебюши изравни, след като бе изпуснат от бранителите на Съндърланд и засече на далечната греда остро центриране по земя на Бен Арфа отляво. Шест минути по-късно Кабай стреля от границата на наказателното поле, но топката мина в опасна близост до гредата.

В 84-ата минута Фабио Борини, който се появи като резерва, донесе победата на Съндърланд след страхотен удар от около 25 метра. Това е вторият гол на италианеца в Премиър лийг, като първият също бе срещу "свраките", но с екипа на Ливърпул.

С успеха "черните котки" се измъкнаха от дъното на класирането и вече са на 19-о място с четири точки. Нюкасъл е десети с 11 т.