Маркиньос не спира да носи Локо Сф на гръб (видео)

Отборът на Локомотив (София) постигна домакинска победа с 2:0 над Пирин (Гоце Делчев). Попаденията за столичния тим вкараха Маркиньос (18) и Даниел Пеев (69 д).

В 68-ата минута Любомир Гуцев получи червен картон, тъй като задържа с ръка Маркиньос в наказателното поле. В днешната среща над всички бе Маркиньос, който отбеляза 10-ото си попадение от началото на настоящата кампания.

Мачът стартира със сравнително ранен гол. Маркиньос изведе своя отбор напред в резултата в 18-ата минута. Бразилецът се разписа с глава след центриране на Искрен Писаров.

В 35-ата минута гостите от Гоце Делчев създадоха голова опасност. Петър Лазаров центрира и Веселин Марчев отправи добър изстрел, но топката премина на сантиметри от десния стълб на вратата на Валентин Галев.

В 43-ата минута Искрен Писаров пропусна да удвои след като открадна топката от Пиргов и от наказателното поле прехвърли вратаря, но кълбото излезе в аут.

В 69-ата минута Даниел Пеев оформи крайното 2:0. Техничният халф се разписа от дузпа, за нарушение от страна на Гуцев, който задържа с ръка откъсналия се Маркиньос. За постъпката си защитникът на гостите получи червен картон.

ЛОКО СФ - ПИРИН ГД 2:0

1:0 Маркиньос 18
2:0 Пеев 69 д.

СНИМКА: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG