Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Наполи би с две измислени дузпи (видео)

Отборът на Наполи спечели три точки, побеждавайки с 2:0 Торино в първия неделен мач от кръга в Серия "А". И двете попадения за южняците паднаха от дузпа, като и двете решения на главния съдия Андреа Де Марко бяха повече от спорни. Точен от бялата точка и в двата случая бе аржентинският реализатор Гонсало Игуаин. Бившият ас на Реал Мадрид вече има пет гола в осем срещи в шампионата на Апенините.

Ключовите моменти в мача бяха в 14-ата и 32-ата минута, когато реферът даде две дузпи за домакините. Отсъжданията му бяха меко казано спорни. В първия случай белгийският нападател Дрис Мертенс потърси контакт с крака на Никола Беломо от "биковете", а падането му в наказателното поле бе оценено от Де Марко като нарушение. След това дойде и удар от има-няма 50 сантиметра в лакътя на бранител и арбитърът от Лигурия отново наду свирката. И двата пъти Игуаин не даде шанс на вратаря Даниеле Падели.

Малко след втория гол на "адзурите" стражът на гостите бе на път да подари трето попадение за тима на Рафаел Бенитес. Падели излезе да пресича пас към Лоренцо Инсиние, но се размина с топката. Острието на неаполитанците обаче пробва технично да намери очертанията на празната врата и не сполучи. На полувремето съдията изслуша петминутен монолог от страна на старши треньора на Торо Джампиеро Вентура, но, разбира се, това нямаше как да повлияе на решенията му от преди почивката.

През втората част Наполи можеше да вкара още 2-3 гола, но Падели показа отличен рефлекс под рамката на гостуващия състав. В 86-ата минута резонно от игра бе изгонен Мигйен Баша, който задържа за фланелката откъсващия се Горан Пандев. С успеха днес Наполи събра актив от 22 точки и вече е на две от лидера Рома, но "вълците" са с мач по-малко.