Спартак (М) се справи с Ростов (видео)

Отборът на Спартак (Москва) не допусна грешка в борбата за титлата на Русия тази вечер. В мач от 14-ия кръг на Премиер Лигата тимът на Валерий Карпин надигра с 2:0 като домакин Ростов. Попаденията реализираха Юра Мовсисян (15-дузпа) и Тино Коста (76).

Столичани поведоха в резултата с гол от дузпа в 15-ата минута на Юра Мовсисян. Арменският нападател бе спънат в наказателното поле на гостите от южноафриканския защитник Сиянда Ксулу и сам се нагърби с отговорността да изпълни дузпата. Мовсисян не сгреши от бялата точка и мачът започна по желания от Спартак начин. Четвърт час преди края точка на спора сложи аржентинският халф Тино Коста. Той бе точен с удар с глава то непосредствена близост след центриране отляво на Дмитрий Комбаров.

След тази победа Спартак излезе на второ място в класирането с 30 точки. Лидерът Зенит има 5 повече. Спартаковци имат 3 точки аванс пред третия Локомотив (Москва), който обаче е с мач по-малко. Ростов пък е 10-и с 15 точки.