Малага падна с 0:5 у дома

Миналогодишният евробоец на Испания Малага се срина у дома и падна катастрофално с 0:5 от Селта в среща от десетия кръг на Примера. Алехандро Лопес (5 и 64), Аугусто Фернандес (23), Нолито (73) и Шарлиз (81) донесоха бомбената победа за отбора на Луис Енрике. Тимът на Бернд Шустер е само на точка от зоната на изпадащите.

Галиският тим успя да вкара в петата минута. Алехандро Лопес реализира много хубав гол след прекрасна многоходова акция на гостите от "Балаидос". Стотина секунди по-късно Мунир Ел Хамдауи пропусна от точката на дузпата при удобно положение.

В 23-ата "небесонисте" удвоиха аванса си след попадение  на Аугусто Фернандес. Левият бек Ауртенече центрира, Аугусто спечели спора с Антунеш и технично преодоля Вилфредо Кабайеро. В 35-ата Ел Хамдауи имаше кристален шанс с глава след центриране на Франсиско Портийо - топката не влезе.

След почивката "Ла Росаледа" видя истински разгром. В 64-ата пак Алекс Лопес беше голмайстор за "бланкиблаус" след хубава акция на Нолито. Девет по-късно бившият играч на Барселона сам реализира с прецизен шут в сглобката, вкарвайки по превъзходен начин. В 81-вата лятната покупка Шарлиз вкара за крайното 0:5.

Снимка: Getty Images/Guliver