Ман Юнайтед на Мойс пак се измъчи на "Олд Трафорд", но стигна до сладък обрат срещу Стоук (видео)

Привържениците на Манчестър Юнайтед отново преживяха трудни мигове на "Олд Трафорд" през този сезон, след като шампионите изоставаха на два пъти в резултата от Стоук Сити, но в крайна сметка стигнаха до сладък обрат с 3:2. Питър Крауч откри още в четвъртата минута, Робин ван Перси изравни в 43-ата, но в самия край на първото полувреме Марко Арнаутович отново изведе "грънчарите" напред след перфектно изпълнен пряк свободен удар. През второто полувреме - само в рамките на три минути, домакините стигнаха до пълен обрат след голове на Уейн Рууни (78') и Хавиер Ернандес (80').

Робин ван Перси се завърна в титулярния състав на Манчестър Юнайтед, след като пропусна победата срещу Реал Сосиедад през седмицата. Уейн Рууни, Луиш Нани и Шинджи Кагава също започнаха двубоя, докато Маруан Фелаини и Аднан Янузай останаха на резервната скамейка за началото.

Питър Крауч излезе като титуляр за Стоук за първи път от 24 август насам. Райън Шоукрос и Джеф Камерън, които бяха под въпрос, също стартираха за "грънчарите".

Крауч попари "Олд Трафорд" още в четвъртата минута, след като високият нападател на Стоук Сити засече центриране на Питерс отляво. Де Хеа първоначално спаси, но след това Крауч от легнало положение протегна крак и прати топката в мрежата пред погледите на Еванс и Евра, които се опитваха да изчистят. В 14-ата минута Крауч бе близо до втори гол. Марко Арнутович центрира от дълбочина, Уолтърс свали с глава в малкото наказателното поле, откъдето Крауч стреля, но топката мина над напречната греда. В 27-ата минута Де Хеа спаси отбора си от нов гол, избивайки удар отблизо на Уолтърс. Пет минути след това неговият колега Асмир Бегович изби страхотен изстрел на Рууни от около 25 метра.

Две минути преди края на първата част Робин ван Перси изравни. Луиш Нани центрира меко отдясно, Рууни засече с глава, Бегович изби, но холандецът посрещна топката от въздуха, пращайки я в мрежата.  Радостта на феновете на "червените дяволи" обаче бе кратка, след като в 45-ата минута Арнаутович изпълни перфектно пряк свободен удар, след който изведе отново гостите напред - 1:2.

На почивката е избухнало спречкване между Райън Шоукрос и Робин ван Перси. След мелето Шоукрос и Крауч са получили жълти картони.

Домакините подложиха Стоук на сериозен натиск след почивката и това даде резултат. Само в рамките на три минути - между 78-ата и 80-ата, Манчестър Юнайтед стигна до пълен обрат. Първо, Уейн Рууни засече по страхотен начин с глава центриране на Ван Перси от корнер и прати топката в далечния на Бегович ъгъл - 2:2. В 80-ата минута резервата Хавиер Ернандес направи обрата пълен. Евра центрира отляво, Чичарито бе изпуснат от отбраната на Стоук и отблизо вкара с глава.

Манчестър Юнайтед е на осмо място с 14 точки, докато Стоук Сити заема 17-о място с осем точки.