Спешни ранни смени спасиха Байерн (видео)

Тройният шампион Байерн (Мюнхен) извоюва трудна домакинска победа с 3:2 над Херта (Берлин) в среща от десетия кръг на Бундеслигата. Гостите от столицата вкараха рано чрез Адриан Рамос (4). Странни две смени в средата на първото полувреме донесоха успеха на Пептим. Марио Манджукич (30 и 51) и Марио Гьотце (54) зарадваха "Алианц Арена". Голът на Енис Бен-Хатира (58) задържа интригата до края. Баварците остават на върха с точка повече от Борусия (Дортмунд).

Джосеп Гуардиола подреди обичайната система 4-1-4-1 с Филип Лаам опорен халф и Томас Мюлер централен нападател. Столичният тим разчиташе на 4-2-3-1 с изнесен напред Адриан Рамос.

Шампионите допуснаха ранно попадение. В четвъртата минута Адриан Рамос засече с глава след центриране от корнер - 0:1. Берлинският тим стъпи по-здраво на терена и контраатакуваше опасно в началото на срещата. В десетата минута Енис Бен-Хатира прехвърли елегантно Мануел Нойер, но топката кацна върху напречната греда. При добавката Рамос не можа да насочи в мрежата от малък ъгъл.

Баварците трудно напипваха игровия ритъм и не създаваха положения. В средата на полувремето Гуардиола смени двама от основните си футболисти - Тони Кроос и Ариен Робен напуснаха, за да се появят Гьотце и Манджукич. Германските медии подозират, че става въпрос за леки контузии.

В 30-ата минута, четири след влизането си в игра, "деветката" на мюнхенци отбеляза шестия си гол в Бундеслигата. Манджукич засече с глава центриране от фаул на Франк Рибери. Следващото положение дойде чак в 43-ата минута, когато Мюлер насочи високо с глава.

Втората част започна с много добра възможност за Херта, но Бастиан Швайнщайгер протегна крак след хубаво разиграване на гостите в наказателното поле на Байерн. В 51-вата минута отново Манджукич вкара за домакините, като попадението му приличаше много на първото. "Деветката" засече с глава центриране от фаул.

В 54-ата и другата спешна резерва Гьотце се разписа, и то отново с глава. Техничният полузащитник насочи в обратния ъгъл и вратарят не успя да стигне бавната топка. В 59-ата берлинчани върнаха един гол. Бен-Хатира насочи в мрежата след центриране отляво. За първи път този сезон Байерн допусна повече от един гол. В 64-ата опасен шут на Рамос профуча малко над гредата. До края Байерн задържа своята преднина и се поздрави с успеха.

Снимки: Getty Images/Guliver