Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград

На Ли срещу Квитова на полуфиналите в Истанбул

Китайката На Ли спечели място на шампионата на УТА в Истанбул с награден фонд от 6 милиона щатски долара, след като се наложи с 6:2, 6:1 над Виктория Азаренка от Беларус. Поставената под номер 4 в турнира тенисистка ще играе срещу шампионката от 2011 година Петра Квитова, която успя да обърне резултата срещу Анжелик Кербер и да спечели с крайното 6:7(3), 6:2, 6:3.

Загубата на Азаренка означава, че Йелена Янкович се класира на полуфиналите без игра. Все пак, сръбската тенисистка излезе на корта срещу Сара Ерани, но загуби с 4:6, 4:6. Янкович ще играе срещу победителката от миналогодишното издание на шампионата Серина Уилямс, която води в двубоя между двете със 7:4 победи.

Ли и Квитова пък са равни при 3:3. Азаренка контузи своя гръб по време на сервис в шестия гейм на първия сет и личеше, че доиграва мача срещу Ли със сериозни болки. Тя прие медикаменти и лекарска помощ по време на няколко от паузите за смяна на полетата и остана до края, въпреки че на моменти камерите улавяха сълзи от болка в нейните очи. Това накара Азаренка да заиграе предимно в средата на линията, изпращайки бързи печеливши удари при всяка възможност. "Просто се опитах да дам всичко от себе си за феновете, които дойдоха тук, за да ни гледат. Освен това, играх и от уважение към съперника. Реших да доиграя мача така, а това зависи единствено и само от мен", каза Азаренка след загубата от Ли.

Шампионат на УТА в Истанбул с награден фонд от 6 милиона щатски долара, последни срещи от груповата фаза: