Лил измести Монако от второто място (видео)

Лил се изкачи на второ място в класирането на Лига 1 след трудна победа като гост на Нант. Отборът на Рене Жирар спечели с 1:0 благодарение на гола на Нолан Ру в 41-ата минута и вече има в актива си 23 точки, измествайки от втората позиция Монако. Нант пък записа първа загуба след серията си от 4 поредни победи. "Канарчетата" заемат 4-о място в таблицата с 19 точки.

Саломон Калу беше близо до гола за Лил в средата на първата час, но след като преодоля двама защитници, ударът му беше спасен от Реми Риу. Малко преди почивката ниско центриране стигна до Нолан Ру, който откри резултата. През второто полувреме Серж Гакпе пропусна да изравни с глава, а надеждите на домакините поне за равенство рухнаха след изгонването на Папи Джилабоджи за грубо нарушение срещу Калу в 83-ата минута.