Десетима от Марибор обърнаха Зюлте Варегем и спечелиха първа победа (видео)

Зюлте Варегем загуби с 1:3 от Марибор и остана на последно място във временното класиране на Група D в Лига Европа. От своя страна словенците спечелиха първата си победа и съхраниха шансове да продължат в следващата фаза. Двубоят започна добре за домакините, които поведоха в 12-ата минута след гол на Дави де Фаув, но до почивката Марибор стигна до пълен обрат. Първо, в 21-ата минута, Матич Црнич изравни, а в 34-ата Алеш Мертеля направи 1:2. В 49-ата минута Деян Мезга оформи крайното 1:3. Въпреки че гостите останаха с човек по-малко в 57-ата минута след червения картон на Щудер, те успяха да запазят аванса си и да се поздравят с първи успех.

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!!!