Цецо Соколов с 23 точки! Тренто стартира с успех над Берлин с 3:1 в ШЛ (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният национал Цветан Соколов и шампиона на Италия Диатек (Тренто) стартираха с победа участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига. Момчетата на треньора Роберто Серниоти се наложиха над първенеца на Германия Берлин РВ (Берлин) с 3:1 (25:20, 21:25, 29:27, 25:21) в първия си мач от Група "D", игран тази вечер пред около 1500 зрители в зала "Пала Тренто".

Във втория кръг трентинци са отново домакини, но този път на швейцарския Енерджи Инвестмънтс (Лугано), който малко изненадващо надделя над турския шампион Аркас (Измир) с 3:2 гейма. Срещата е следващата сряда (30 октомври) от 21,30 часа българско време.

Срещата започна малко по-добре за гостите от Берлин, които успяха да поведат с 4:2 и 8:6 след силни изяви в атака на Роберт Кром. Разликата постепенно нарасна до 11:7 след атака и ас на австралийския национал Пол Керъл. Това накара наставникът на трентинци Роберто Серниоти да пусне в игра Микеле Федрици на мястото на португалеца Алешандре Ферейра. Смяната даде ефект и Тренто намали изоставането си от 13:16 до 16:17 благодарение на Федрици. Домакините успяха даже и да обърнат до 20:18 в своя полза след блокада на Федрици и контра на Цецо Соколов. Шампионите на Италия стигнаха и до геймбол при 24:20 след ас тип "чекмедже" на аржентинския център Себастиан Соле, след което взеха и гейма с 25:20 след блокада на Емануеле Бирарели.

Волейболистите на Берлин тръгнаха добре във втората част, като дръпнаха с 4:1 след силни атаки на Роберт Кром и Пол Керъл. Прекъсването, което взе Роберто Серниоти, даде резултат и Тренто изравни при 8:8 след силни сервиси на Микеле Федрици и атаки на Цецо Соколов. Постепенно германците успяха да си върнат преднината при 14:12 след нова атака на Керъл и грешка на Себастиан Соле, а след това до 16:13. Въпреки усилията на трентинци, резултатът стана 20:16 след поредна успешна атака на Керъл. Кром и Керъл продължиха да измъчват домакините с атаките си и в крайна сметка Берлин затвори гейма при 25:21 и изравни на 1:1 гейма.

За началото на третия гейм Роберто Серниоти остави в игра разпределителя Джакомо Синтини, който бе пуснал в края на втората част, и върна на полето Алешандре Ферейра. След равностойното начало, трентинци успяха да дръпнат с 5:3 и 7:4. Постепенно Берлин успя да изравни при 12:12 и дори да поведе с 15:14 благодарение на атаките на Пол Керъл и Роберт Кром. Домакините изравниха при 19:19 след атака на Себастиан Соле и контра на Филипо Ланца, след което шампионите на Германия отново излязоха напред в резултата при 23:20 след нови три атаки на Керъл. Берлин стигнаха и до геймбол при 24:22, но Тренто успя да спаси и двата и да изравни при 24:24 след атака на Ланца и грешка на Керъл след опит за атака от втора линия. Двата тима се "захапаха" в резултата до 27:27, но в крайна сметка италианците измъкнаха гейма с 29:27 след атака и блокада на Ферейра.

Трентинци продължиха със силната си игра и в началото на четвъртата част, като поведоха с 5:2. Последва равенство при 7:7 след нови силни изяви на Роберт Кром от Берлин, но все пак техническата пауза дойде при 8:7 за Тренто след ас на Алешандре Ферейра. Последваха атака на Цецо Соколов и блокада на Себастиан Соле и 10:7. Постепенно волейболистите на Берлин изравниха при 12:12, но домакините веднага си върнаха преднината при 16:12 след ас на Филипо Ланца и блокада на Ферейра. Въпреки усилията на германците, разликата се запази до 20:16 след нова атака на Цецо Соколов. В крайна сметка Тренто спечели гейма с 25:21 след поредна атака на българския диагонал, а с това и мача с 3:1.

Цветан Соколов отново стана най-полезен за Тренто, като заби 23 точки (2 блока и 57% ефективност в атака) за победата. Филипо Ланца (1 ас, 42% ефективност в атака, 58% позитивно и 21% перфектно посрещане) и Алешандре Ферейра (4 блока, 1 асм 40% ефективност в атака и 30% позитивно посрещане) добавиха съответно 12 и 11 точки. За тима на Берлин Роберт Кром (3 аса, 50% ефективност в атака, 51% позитивно и 22% перфектно посрещане) и Пол Керъл (1 блок, 3 аса и 49% ефективност в атака) реализираха съответно 22 и 21 точки, но и техните усилия не помогнаха за успеха.

ДИАТЕК (ТРЕНТО, ИТАЛИЯ) – БЕРЛИН РИСАЙКЛИНГ ВОЛЕЙС (БЕРЛИН, ГЕРМАНИЯ) 3:1 (25:20, 21:25, 29:27, 25:21)
ТРЕНТО: Доналд Съксо 1, Алешандре Ферейра 11, Себастиан Соле 9, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 23, Филипо Ланца 12, Емануеле Бирарели 7 – Масимо Колачи-либеро (Микеле Федрици 6, Джакомо Синтини, Матео Бургщалер)
Старши-треньор: Роберто Серниоти
БЕРЛИН: Скот Тузински 5, Сречко Лисинац 6, Пол Керъл 21, Роберт Кром 22, Томаш Кмет 8, Кавика Шоджи 6 – Роберт Кристоф-либеро (Роко Сикирич, Себастиан Кюнер)
Старши-треньор: Марк Лебедев.

ГАЛЕРИЯ от мача ТРЕНТО - БЕРЛИН 3:1 - ТУК!!!