Тотнъм продължава без грешка, Шериф и Иса със страхотни пропуски (видео)

Тотнъм продължи със силното си представяне в Лига Европа, след като победи с 2:0 Шериф (Тираспол), записвайки трета поредна победа в Група K. Ян Вертонген (12') и Джърмейн Дефоу (75') се разписаха за лондончани, които все още нямат допуснат гол в Лига Европа. Домакините, за които титуляр бе Исмаил Иса, пък пропуснаха половин дузина чисти голови положения и могат да съжаляват, че не успяха да вземат нищо от този мач. Българският нападател имаше по една чиста възможност в двете полувремена, но и в двата случая стреля встрани от вратата.

Аарън Ленън започна като титуляр за гостите, като крилото бе една от седемте промени, които бе направил Андре Вилаш-Боаш в своя състав. Джърмейн Дефоу и младият Зеки Фрайърс стартираха също, докато Емануел Адебайор бе на резервната скамейка.

За домакините от Тираспол в титулярния състав бе българинът Исмаил Иса.

Още в 12-ата минута капитанът на Тотнъм Ян Вертонген откри резултата, след като засече с глава отлично центриране на Ериксен отдясно. След попадението обаче гостите се оттеглиха в своята половина и до почивката по-интересните положения бяха пред вратата на Лорис.

Първо, в 15-ата минута, Луванор Енрике преодоля стража на гостите и стреля към опразнената врата, но в последния момент Кирикеш успя да изчисти пред самата голлиния. След това попадение на Каду бе отменено заради засада. В 32-ата минута и Исмаил Иса пропусна страхотна възможност да изравни, като ударът му мина встрани от вратата. До почивката Енрике пропусна още едно много добро положение, стреляйки над напречната греда.

В 67-ата минута изстрел на Ленън срещна гредата. 1/4 час преди края Джърмейн Дефоу удвои аванса на гостите след страхотен удар от около 30 метра. В 81-ата минута Иса пропусна нова страхотна възможност да се разпише, след като бе изведен сам срещу Лорис, но отново стреля встрани от целта.

Тотнъм е безапелационен лидер в Група K с девет точки след три поредни победи. Освен това "шпорите" все още нямат допуснат гол. Шериф е на трето място с актив от две точки.

Шахтьор (Тираспол) - Тотнъм 0:2

0:1 Вертонген (12')
0:2 Дефоу (75')

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!!!