Ибра изригна с 4 гола, ПСЖ съсипа Андерлехт (видео)

Шведският нападател Златан Ибрахимович се развихри тази вечер на стадион "Констант Ванден Сток" в Брюксел. 32-годишната звезда вкара 4 гола при победата на Пари Сен Жермен с 5:0 срещу Андерлехт в белгийската столица. Срещата бе от третия кръг на груповата фаза на Шампионската лига.

Шоуто на Ибра започна в 17-ата минута, когато шведът откри резултата с удар почти от голлинията на празна врата след центриране отдясно на холандския бек Грегори ван дер Вийл. Пет минути по-късно Ибрахимович удвои аванса на френския първенец, изпращайки топката в мрежата с пета отново след центриране на Ван дер Вийл. В 36-ата минута Златан вече бе оформил хеттрик. Този път шведът опъна мрежата зад вратаря Томас Камински с топовен шут извън наказателното поле.

Мъчението на домакините продължи и през второто полувреме. В 52-ата минута играч на Андерлехт сгреши много лошо близо до своята врата и подари топката на Блез Матуиди. Халфът подаде на Единсон Кавани и влезлият във вратарското поле уругвайски нападател без проблеми бе точен за 0:4. Златан обаче още не бе казал последната си дума. В 62-ата минута "десетката" на ПСЖ навлезе в наказателното поле на домакините и с безпощаден удар реализира ново попадение, като топката влетя в мрежата, отклонявайки се от десния страничен стълб на вратата.

Тимът на Лоран Блан вече има 3 победи от 3 мача и е лидер в класирането в Група "С" с пълен актив от 9 точки. Олимпиакос и Бенфика са с по 4 точки, а Андерлехт остана без точка.