Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Федерер загуби сет, но се класира на 1/4-финалите в Базел

Петкратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на турнира в зала в Базел с награден фонд 1,99 милиона евро. Поставеният под номер 3 Федерер победи Денис Истомин (Узбекистан) с 4:6, 6:3, 6:2 за 1:51 часа. 32-годишният представител на домакините загуби първия сет, но в следващите два нямаше проблеми.

За четвъртфиналите се класира също Иван Додиг (Хърватия), който се наложи над номер 6 и финалист от 2011-а година Кей Нишикори (Япония) с 6:1, 6:2 за 57 минути. Водачът в основната схема Хуан Мартин Дел Порто (Аржентина) стартира с победа в турнира. Дел Потро започна защитата на титлата си с 6:4, 6:4 срещу участващия с "уайлд кард" швейцарец Хенри Лааксонен.

Междувременно, Мишел Льодра (Франция) отстрани петия поставен Ришар Гаске (Франция) с 6:4, 6:2 за 70 минути. Пол-Анти Матойо (Франция) пък победи Денис Кудла (САЩ) с 6:4, 7:5.