Инатът на Робен изглежда безкраен, докато шампионът продължава да гази (видео)

Носителят на трофея Байерн (Мюнхен) очаквано разгроми Виктория (Пилзен) с 5:0 в среща от третия кръг на Група "D" в Шампионската лига. По този начин германците събраха пълен актив от 9 точки и най-вероятно ще се класират за осминафиналите още след две седмици, когато връщат визитата на чехите. Тимът на Джосеп Гуардиола нито за миг не остави съмнение в победата си и това е най-малкото, с което гостите се измъкнаха от "Алианц Арена". На два пъти точен беше Франк Рибери (25-дузпа, 61), а по един гол добавиха Дейвид Алаба (37), Бастиан Швайнщайгер (64) и Марио Гьотце (90)

И в този мач обаче Ариен Робен си показа рогата. В предишния двубой срещу Майнц 05 за първенство холандецът се ядоса на треньора, че не му разреши да изпълни дузпа. Тогава той демонстративно хвърли топката в знак на несъгласие, след като Гуардиола посочи Томас Мюлер. Днес Робен спечели 11-метров наказателен удар в 25-ата минута и Пеп побърза да го компенсира, като от скамейката се провикна той да шутира. Бившият футболист на Реал Мадрид обаче категорично отказа да го стори, при което това направи Франк Рибери. Шутът му не беше от най-добрите, но все пак топката спря в мрежата за 1:0.

В 37-ата минута Дейвид Алаба удвои преднината на баварците с шут с неудобния си десен крак. В 58-ата минута Манджукич вкара трето попадение, но то беше правилно отменено заради засада. Все пак третият гол стана факт три минути след това, след като Рибери навърза няколко защитници и изпрати коженото кълбо в мрежата. В 64-ата минута резервата Марио Гьотце с първото си докосване на топката подаде на Бастиан Швайнщайгер, който вкара за 4:0. Самият Гьотце оформи крайното 5:0 в продължението на редовното време, след като оползотвори отлично подаване на Робен.

В другата среща от тази група по-рано тази вечер Манчестър Сити надви ЦСКА (Москва) с 2:1 в Русия, с което изглежда "уби" интригата. В следващия кръг - на 5 ноември, Байерн гостува на Виктория, а "гражданите" са домакини на руския тим.

БАЙЕРН - ВИКТОРИЯ 5:0
1:0 Рибери (25-дузпа)
2:0 Алаба (37)
3:0 Рибери (61)
4:0 Швайнщайгер (64)
5:0 Гьотце (90)