Автогол донесе победа на Манчестър Юнайтед (видео)

Английският първенец Манчестър Юнайтед се поздрави с победа с 1:0 срещу гостуващия тим на Реал Сосиедад в двубой от третия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. "Червените дяволи" спечелиха с автогол на Иниго Мартинес още във втората минута. Тогава Уейн Рууни проби в наказателното поле на гостите и стреля, топката се отби от гредата и Иниго Мартинес неволно я насочи в собствената си мрежа.

В атаката на Юнайтед тази вечер партньори бяха Рууни и мексиканският нападател Хавиер Ернандес - Чичарито. Холандският голаджия Робин ван Перси бе извън групата на домакините за двубоя.

В 14-ата минута вратарят Клаудио Браво спаси удар отблизо на Рууни. Четири минути по-късно Рууни опита нещо много красиво, но и трудно - удар от въздуха със странична ножица, след който топката профуча над вратата. В 20-ата минута Чичарито изпрати топката в мрежата зад Браво, но мексиканският нападател се намираше в явна засада и попадението бе отменено.

В 29-ата минута вратата на Юнайтед за първи път в мача бе застрашена. След бърза контраатака Харис Сеферович отправи силен шут от дъгата на наказателното поле, но Давид де Хеа с една ръка изби в корнер. В 42-ата минута пък Антоан Гризман бе много близо до изравнителен гол, но ударът му от фаул срещна гредата.

Басите започнаха много надъхано второто полувреме и шест минути след паузата защитникът на англичаните Джони Еванс едва не си вкара автогол при опит да избие топката след остро центриране на Гризман. В 54-ата минута пък Фил Джоунс пропусна чудесен шанс да направи резултата 2:0. Бранителят стреля отблизо с глава след центриране на Шинджи Кагава, но Браво изби.

В 55-ата минута испанците удариха още една греда, след като играч на Реал Сосиедад опита да изненада Де Хеа с неочакван шут. В 63-ата минута пък бе ред на "червените дяволи" да уцелят греда. Това стори еквадорското крило Антонио Валенсия, който бе изведен от Рууни в отлична позиция за гол, но диагоналният му изстрел по земя срещна десния страничен стълб на вратата на Браво. Само 2 минути по-късно Валенсия пак застраши вратата на Реал Сосиедад. Той проби отдясно и подаде на намиращия се на няколко метра от вратата Кагава, но японецът се засуети и не успя да нанесе решаващ удар.

В 71-ата минута Рууни стреля силно от добра позиция, но не уцели вратата на гостите, а в 86-ата Браво попречи на резервата Ашли Йънг да сложи точка на спора. В 88-ата минута Кагава не уцели вратата от малък ъгъл, а в добавеното време резервата за Реал Сосиедад Иманол Агирече не успя да попари домакините и двубоят приключи с минимална, но ценна победа за тима на Дейвид Мойс.

Манчестър Юнайтед е лидер в класирането на Група "А" със 7 точки, пред Байер (Леверкузен) с 6, Шахтьор с 4 и Реал Сосиедад с 0 точки.